Луцькі патрульні: Олег Вихованець

На «ВАРі» продовжується рубрика, у якій ми будемо знайомити наших читачів із патрульними поліцейськими міста Луцька.

Ще декілька місяців тому вони були цивільними людьми, а тепер у формі охороняють спокій та безпеку лучан. Вони першими приїжджають на ДТП, заспокоюють тих, хто вирішив звести квити з життям та вирішують конфліктні ситуації. Вони молоді та завзяті, вірять, що зможуть змінити цю країну на краще.

Сьогодні героєм нашої рубрики став виконувач обов`язків командира четвертої роти патрульної поліції міста Луцька капітан Олег Вихованець.

 __________________________________________________

Я закінчив гімназію, згодом Львівський університет внутрішніх справ. Після цього працював оперуповноваженим карного розшуку у своєму районі. Після 3 років роботи знову навчався, після чого працював у Локачинському районі працівником карної поліції у справах дітей.

***

Коли почалася АТО, я вирішив поїхати туди, щоб захитстити свою державу. Ніхто з моїх близьких не знав, куди я поїхав. Я просто сказав, що їду у відрядження, щоб вони не хвилювалися. Батькам повідомив, вже коли повертався.

***

Після повернення у мене були дуже різні враження. Але я вирішив звільнитися із оргрганів внутрішніх справ. Тоді саме розпочинався набір у поліцію і я захотів спробувати сили у новій структурі.

***

За час, коли я працював в правоохоронних органах і зараз, коли працюю в поліції, у мене досить сильно змінилося враження про людей. З`явилася велика  віра в людей, бо коли стається якась надзвичайна ситуація, громадяни нам допомагають.

***

Кожен громадянин, який вживає алкоголь, обов`язково буде розказувати, що він правий. “Ви розкажіть мої права” кажуть, але про свої обов`язки забувають.

***

Коли я працював у міліції, у нас було погане забезпечення. Були випадки, коли не було ні палива, ні грошей на ремонт машин, а були села, у які не було чим доїхати. Тому треба було шукати транспорт. Тут нам керівництво створило усі умови, щоб ми виконували свої службові обов`язки. Все, що обіцяла держава –усе виконала, гріх на щось скаржитися. Лишається одне – підтримка громадян. Тоді з часом зміни обов`язково настануть.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ РОЗПОВІДЕЙ ЛУЦЬКИХ ПАТРУЛЬНИХ

***

Ситуація з пішохідними переходами у місті і сміх, і гріх, як то кажуть. Іноді під час патрулювання бачимо, як людина перебігає дорогу за десять метрів від зебри, мотивують це поспіхом. Ми попереджаємо і штрафуємо пішоходів, Бо часто саме вони спричиняють.

***

Коли я працював оперуповноваженим карного розшуку, то довго не міг звикнути до трупів. А вже коли прийшов сюди, то чимось особливим мене не здивуєш, хіба коли викликають на дійсно безглузді ситуації – лампочка блимає чи щось того штибу. Люди зрозуміли, що поліцейські приїжджають і пробують допомогти. Але не варто зловживати такими викликами, бо у цей момент допомога патрульних може дійсно бути потрібною комусь іншому.

***

Реформі не вистачає ще кількох реформ, які б стосувалися судів і прокуратури. Є просто безглузді ситуації: ми затримуємо учасників бійки чи дрібних хуліганів, які пяні, доставляємо їх до міськвідділу, вони лаються, а ми маємо право їх тримати три години і відпускаємо. У Києві та деяких інших містах є чергові судді. Якби так було й у нас, ми би відразу доставляли їх до суду і суддя виносив би рішення. Бо після того, як ми складаємо протокли і відпускаємо порушників нам потім зновудоводиться їх шукати та доставляти до суду.

***

Треба, щоб люди розмежовували патрульну поліцію та інші підрозідли поліції. Ми працюємо лише у Луцьку та у напрямку на Устилуг. Бо є такі нюанси, коли звучать повідомлення, що поліцейського десь там, скажімо, у Шацьку зловили на хабарі чи ще щось. В інтернеті зявляються коментарі, що нова поліція беоре хабарі. Я з упевненістю заявляю, що серед них нема представників патрульних. Ми щось змінюємо на краще.

***

Я не прихильник постійного застосування фізичної сили. Я краще людині 15 разів повторю, щоб виключити насильство і не використовувати засоби фізичного впливу. Як правило, у 70% випадків це діє.

***

Нам часто хваляться – у мене звязки. Але перед законом всі мають бути рівними.

***

У нас чудовий колектив, якщо  стається яксь ситуація ми завжди підтримуємо одне одного. Якщо ж буде як у казці по щуку, рака і лебедя, коли кожен тягнув возі у свій бік, то нічого не вийде. Але якщо всі працюють разом і гуртом, то все буде добре.

***

Мій досвід відіграв великий плюс. Усе, що я знаю, намагюся передати своїм колегам з роти і коли хтось звертається, то чим можу намагаюся допомогти та пояснити. Так само, коли надзвичайна подія стається, я вже знаю як діяти. Є й мінуси – іноді надто зациклююся на проблем і вже навіть після роботи думаю як би то знайти цього злодія чи щось подібне.

***

Ми віримо у лучан і сподіваємося, що вони і надалі нам допомагатимуть, а ми у свою чергу теж прийдемо на допомогу. Користуючись нагодою, звертаюся до лучан – якщо вживаєте спиртні напої, то вживайте в міру і дотримуйтеся правил дорожнього руху і ходіть по пішоходних переходах.

Василина БОРУЦЬКА