Сквер Героїв АТО в Луцьку: де йому бути

У соцмережах жваво обговорюють ідею створення в Луцьку скверу Героїв АТО, зокрема, дискутують щодо місця розташування цього об’єкту.

Найбільше обговорення у групі “Збережемо древній Луцьк” у Facebook.

Нагадаємо, група активістів подала на конкурс громадських ініціатив проект з облаштування скверу. Пропонують робити його в парку імені Лесі Українки.

Однак учасники дискусій цю пропозицію не підтримують. Мовляв, парк – це зона для відпочинку і розваг, а не для “смерті”.

“А може відразу цвинтар там влаштувати? Стільки площі… Ну чому весь абсурд повинен бути в нас? Я в шоці від наших “активістів”… Була ж пропозиція зробити сучасний меморіальний парк за РАГСом… Там більш доречно… Тут парк відпочинку… Ще тільки в Старому місті цього бракувало… Це заповідник!” – пише громадський активіст Ігор Левчук.

“Я точно знаю, що директор КП “Парки та сквери” не підтримав пропозицію в парку зробити сквер і я, профільний заступник по парках, не підтримую. В якості альтернативи було запропоновано два сквери, межі яких вже встановлені – за історичним та біля церкви всіх святих на соборності”, – прокоментував ситуацію заступник міського голови Юрій Моклиця.

 

Серед пропонованих інших місць для скверу – зелена зона за РАЦСом. Однак ця зона не так давно стала сквером Героїв Небесної Сотні і чи перейменує міська рада сквер вдруге за рік доволі сумнівно.

“але з боку місцевих творців туризму, не перспективне, бо не в центрі, а в спальному районі. тому ініціатива на місці., і старий базар на місці, а парк- зріжемо…во славу”, – пояснює чому недоречно облаштовувати сквер за РАЦСом Оксана Сущук і додає: “заберіть старий ринок і створіть”.

 

Також зайшла мова про вшанування Героїв АТО на меморіальному комплексі “Вічна Слава”. Однак, як каже Оксани Сущук, цей об’єкт пов’язаний з вшануванням подій, які відбулися у ХХ столітт і в радянську епоху, концептуально і архітектурно завершений проект, який демонструє нам манеру мислення, культуру пам’яті, бачення подій, повязаних з існуванням комуністичної системи.

“Меморіал варто лишити в спокої. Це не звалище пам’ятників. Це виважений архітектурно комплекс”, – підтримує Ігор Левчук.