Ковель: залізнична лікарня і досі «висить у повітрі»

Вузлову лікарню станції Ковель і досі не передали із балансу Міністерства інфраструктури, тож, в обласній раді і досі не визначили остаточно, як має виглядати лікарня у подальшому.

Питання медзакладу обговорювали 11 травня під час засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад.

На сьогодні і досі немає чіткого плану, що буде з лікарнею: чи залишиться вона лікарнею «залізничників», чи створять там хоспіс, чи лікарню для реабілітації учасників АТО. Проте в обласної ради фактично зв’язані руки, оскільки лікарня досі знаходиться на балансі Міністерства інфраструктури.

Депутат В’ячеслав Рубльов вважає, що треба брати лікарню на баланс обласної ради як цілісний майновий комплекс та вирішувати, що робити далі. Зокрема, необхідно залучити інвестора, який відремонтує котельню. Необхідно також чітко розробити концепцію, якою біде лікарня.

Депутат Сергій Слабенко зауважив, що треба реально оцінювати ситуацію, адже зробити, до прикладу, хоспіс буде дуже важко через величезні кошти, необхідні на переобладнання. Тож як один із варіантів розглядають передачу частини будівель медичному коледжу, а в самій лікарні ‒ можливість відкрити відділення для лікування бійців АТО.

Окрім того, Рубльов нагадав, що Міністерство вже передало всі інші свої лікарні на баланси міських рад, Ковельська лікарня – єдина, яку ще не передали.

Після цього депутат Святослав Кравчук висловив здивування, чому лікарню не хочуть прийняти на баланс Ковельської міськради. «Якби я там був міським головою, я б забрав і ще й могорич обласній раді поставив», ‒ відзначив Кравчук. За його словами, у Ковелі «потріпана» поліклініка, та й пологовий будинок не у найкращому стані. А із залізничної лікарні за кілька років можна зробити сучасний комплекс.

Наприкінці обговорення Рубльов додав, що наполягає, аби цілісний майновий комплекс таки передали, а обласна рада взяла на баланс. Вирішуватимуть питання про прийом ‒ передачу під час найближчого засідання відповідної комісії. Щодо трудового колективу, то таке рішення ‒ не у компетенції комісії.