Депутати скаржаться на брак співпраці між Палицею та Гунчиком

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця та голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик занадто мало співпрацюють. Через це виникають колізії та дублювання при створенні структур-близнюків при ОДА і облраді, а депутатам доводиться тижнями розбиратися у дріб’язкових моментах, яких можна було б уникнути.

Таку думку висловили депутати облради 11 травня під час засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад, коли тривало обговорення можливості створення Агенції регіонального розвитку області.

Депутати не могли дійти згоди, бо аналогічну структуру вже створюють при ОДА, тож, фактично відбудеться дублювання. Натомість депутат В’ячеслав Рубльов наполягав, що голова облради вніс цю пропозицію раніше. Проте депутат Сергій Слабенко зазначив, що різниці, хто зареєстрував пропозицію, не повинно бути, мовляв, інша структура має запропонувати свої поправки чи зміни, після чого потрібно дійти спільного рішення.

Тому він запропонував не дублювати рішення, мовляв, якщо пропозицію створення вже внесла ВОДА, то доцільніше створити одну юридичну особу, адже у майбутньому все одно треба буде об’єднувати аналогічні структури, а це час і кошти.

Заступник голови облради Олександр Пирожик зазначив, що тут є юридичний та політичний моменти, а член комісії Валентина Касарда додала, що іде «взаємопоборювання» між обласною радою та облдержадміністрацією, адже це не перший випадок, коли немає обговорень, і через це виникають різні колізії.

Депутати зазначили, що непорозуміння виникають через те, що голова ОДА і облради принаймні раз на тиждень не співпрацюють щодо вирішення поточних питань. Через це депутати згодом повинні по декілька тижнів розбиратися та думати, як вирішити нюанси, яких простіше уникнути.

Депутати запропонували, аби Сергій Слабенко під час сесії озвучив цю думку для голови Волиньради. «Як часто голова облради побував на засіданнях ОДА, які стосувалися вирішення поточних питань?… Назвіть мені день, у який, крім сесійного, депутати можуть зустрітися з головою облради для вирішення поточних питань. Оце відповідь на питання», ‒ підсумував Слабенко.