«Агенційні змагання»: Волиньрада хоче свою агенцію регіонального розвитку

На Волині вже незабаром може з’явитися неприбуткова комунальна установа «Агенція регіонального розвитку Волинської області», засновником якої стане Волинська обласна рада.

Про це йшлося 11 травня під час засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

У положенні про Агенцію йдеться, що головною метою діяльності є сприяння регіональному розвитку, стимулювання міжнародної співпраці та активізації транскордонного співробітництва у рамках реалізації спільних проектів, що фінансуються міжнародними фінансовими організаціями, спрямовані на покращення якості життя населення, а також надання підтримки місцевим органам влади, недержавним та громадським організаціям, суб’єктам господарювання у реалізації програм та окремих проектів, направлених на сталий розвиток регіону.

Проте члени комісії нагадали, що недавно при ОДА створили аналогічну структуру. Мовляв, якщо установа з відповідною назвою вже існує при ОДА, то для чого створювати таку саму при облраді. Тож така ситуація виглядає як дублювання і через це можуть викинутим «натягнуті» стосунки між ОДА та облрадою.

Натомість керуючий справами облради Дмитро Дубняк повідомив, що облрада запропонувала ідею раніше, проте ОДА чомусь не захотіла долучитися. За його словами, облрада зареєструвала пропозицію ще 25 квітня, в ОДА зробили це тільки у травні.

Обговорення питання викликало тривалі дискусії між членами комісії, коли депутати висловили припущення, що така ситуація виникла через недостатню співпрацю голови облради та ОДА.

Зрештою депутати таки підтримали пропозицію по створенню Агенції, щоб питання розглянули під час сесії облради.