Волинь: селяни бунтують проти фермера

Мешканці села Тельчі Маневицького району продовжують боротися з фермером, якому свого часу погрожували зруйнувати огорожу, мотивуючи це тим, що господарює він на їхній землі незаконно.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.

Таку інформацію оприлюднили під час засідання постійної комісії облради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин сьогодні, 6 травня.

Нагадаємо, селяни переконують, що фермер незаконно зайняв землі запасу, які раніше вони могли використовувати як громадське пасовище. Тож вони просять перевірити законність підстав, чому фермер господарює на землі СВК «Тельчі».

«Станом на сьогодні приміщення та землю використовують два «фермери» (так вони себе називають, хоча підтверджуючих документів жоден з них громаді села не надавав), – Новак Володимир Оксентійович та його партнер по бізнесу Зінкевич В’ячеслав Володимирович. Ці особи завезли на територію колишнього колгоспного двору 100 голів великої рогатої худоби та 200 голів овець, самовільно поставили огорожу (електропастухи) та випасають худобу», – йдеться у зверненні громади.

Раніше селяни використовували землі колишнього колгоспу для випасу власної худоби. А відтоді, як фермер зайняв це пасовище, то до іншого – відстань 3 кілометри. Під час конфлікту на місце приїхали бійці ДУКу («Правий Сектор»). А зі слів селян, напередодні вони їм погрожували.

Після конфлікту фермер вивіз худобу, але селяни вважають, що він повернеться. Тож вони хочуть оформити згадані землі, площею 47 гектарів, як громадське пасовище, аби було, де випасати худобу.

Урешті, члени комісії, які вислухали заявників, порадили провести збори селян, на яких вирішити, як краще оформити землю. Варіантів може бути декілька: взяти ці землі під городництво і згодом об’єднати ділянки для пасовища, або ж створити громадську організацію. Ще один варіант – домовитися з іншим фермером-сусідом, який теж займається розведенням худоби, аби той взяв пасовище в оренду і віддав у суборенду громаді.