У Луцьку відкрили оновлену стелу Героїв Радянського Союзу

У Луцьку відкрили оновлену стелу Героїв Радянського Союзу, на якій увіковічнені прізвища військових, що брали участь у визволенні обласного центру Волині.

Урочистий захід відбувся 5 травня.

Новим місцем розташування обрали регіональний музей українського війська та військової техніки, де й відбулося відкриття. Участь в ньому взяли представники ветеранських організацій, школярі, громадські активісти та небайдужі лучани.

“На Волині загинуло 163 мирних жтителі. 150 тисяч волинян загинуло на фронтах Великої Вітчизняної війни,  війни з Японією. Майже 50 тисяч воїнів загинуло за визволення нашої Волині”, – розпочав директор музею Ігор Пасюк. За його словами, лише за останніх три роки перепоховали понад 200 бійців, які були поховані як невідомі солдати.

Стелу освятили священики, які відслужили біля молебень. Опісля усі присуні помолилися за тих, хто поклав життя за Батьківщину.

Голова Волинської обласної організації ветеранів Олександр Булавін, який був одним з організаторів відновлення стели, побажав усім, хто пам`ятає лихо війни, міцного здоров`я та довгих років. Водночав він акцентував увагу на неможливості спекулювання на пам`яті як підставі для конфронтації чи розбрату в країні, а представник обласної організації спілки ветеранів Афганістану Микола Пугач побажав мирного неба над головою

Пасюк же нагадав, що  війна триває й зараз, тож запросив до слова представника обласної організації ветеранів АТО Руслана Ювчука. Він зазначив, що зараз на Сході воюють представники різних поколінь. Бійці хочуть іти у бій,, проте їм не дають забрати рідну землю назад.

Дехто з ветеранів висловив думку, що  меморіальній дошці не місце там, де її встановили. Мовляв, це “закуток”, а їй місце у центрі Меморіалу.

Водночас інші зауважили, що переносити нікуди не варто, бо хто хоче вшанувати пам`ять загиблих, зможе це зробити й тут.

Як відомо, раніше стела розташовувалася через дорогу від “Меморіалу вічної слави” на вулиці Шопена. У зв’язку з будівництвом поруч багатоповерхівки та ухваленням декомунізаційного закону влада з ініціативи ветеранських організацій вирішила перенести стелу. Перша спроба зробити це провалилася через обурення громадських активістів, які вважали, що стела має залишитися поруч з меморіалом.

Вдруге перенести об’єкт вдалося.