Любешів: у конфлікті на кордоні побачили «тінь бурштину»

Активні протести волинських селян проти робіт на Жировському каналі прикордонники пов’язали із незаконним видобутком бурштину.

Про це повідомляють у Держприкордонслужбі.

На ділянці українсько-білоруського кордону в межах Ветлівської селищної ради на Волині місцеві мешканці висловлюють незадоволення з приводу проведення демаркаційних робіт білоруською стороною. На думку селян, делімітацію провели неправильно. У зв’язку з цим булоруси у лютому призупинили інженерні роботи.

Проблемною ділянкою став Жировський канал, який тут проходить вздовж кордону та у відповідності до договору між країнами належить Республіці Білорусь. На цей момент білоруська сторона не може відновити інженерні роботи, оскільки місцеві мешканці не дозволяють цього зробити.

«Така ситуація може призвести до зриву польових демаркаційних робіт на державному кордоні, що, в свою чергу, негативно вплине на двосторонні відносини», – заявили прикордонники.

Зараз перевіряється інформація про те, що насправді причиною акцій місцевих мешканців є не захист державних інтересів, а можлива для регіону «потреба» – брати з каналу воду для миття бурштину.