Рожище: порахували, скільки коштують пологи

Аби народити у місцевому пологовому будинку, рожищани мають заплатити приблизно 450-500 гривень.

За умови, що пологи відбуватимуться без ускладнень, ‒ йдеться в публікації Район.Рожище.

«Пологовий зал виглядає, як кімната: штори на вікнах, мінімум інструментів, у деяких залах є ванна і душ, для полегшення пологів. У нас 90% пологів – партнерські, з жінкою перебуває в основному чоловік або хтось з рідних. Умови повинні бути наближені до домашніх, бо потрапити в лікарняну обстановку з великою кількістю обладнання та інструментів – стрес для жінки», ‒ проводить екскурсію завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням Олег Шевчук.

В кожному залі є невеликий реанімаційний столик, де, якщо виникає така необхідність, можуть надати першу допомогу новонародженій дитині.

Є у відділенні кімната інтенсивної терапії для новонароджених, де проблемних діток виходжують. Звісно, якщо випадок не дуже складний. Для цього також є все необхідне обладнання. Сучасний кювет може пересуватися з палати в палату, а мама може весь час перебувати з дитиною.

«Звісно, якщо дитина дуже маленька, і є проблема з диханням, де для виходжування такої дитинки потрібна сучасна і вартісна апаратура – таку ми скеровуємо в область. Легші випадки виходжуємо самі. Для цього є всі умови і спеціалісти», ‒ розповідає Олег Шевчук.

До слова, післяпологове відділення у 2007 році було відремонтоване за кошти районного бюджету, а от пологове – у 2014-му з залученням спонсорських коштів.

Обладнанням відділення забезпечили згідно зі спільною українсько-швейцарською програмою.

Післяпологові палати ‒ теж з гарними умовами. Там є все, щоб породілля відпочила. У відділенні є 4 палати з покращеними умовами: душ і туалет ‒ на місці. Вони також безплатні.

«Нормальні пологи відбуваються взагалі без будь-яких ліків. Якщо кошти і витрачаються, то лише на дезінфекційні засоби та предмети догляду. Якщо є потреба, то ми ще можемо для поліпшення пологів вводити окситоцин. Ось, власне, і все, що потрібно для нормальних пологів. Однак якщо є ускладнення, і у нас таких ліків не має – то, звісно, просимо докупити. Дорожче обходиться і кесарів розтин, бо є потреба в інфузійній терапії та різних предметах одноразового використання. Ми взагалі відмовляємося від предметів багаторазового використання, бо це може призвести до ускладнень», ‒ інформує Олег Шевчук.

До слова, більшість кесаревих розтинів відбувається під спінальною анестезією – знеболення у спину, коли мама у свідомості, а дитина не отримує наркозний препарат в організм. Тобто зразу після операції можна потримати свого новонародженого малюка, прикласти його до грудей.

«Приміром, якщо хтось приїздить екстрено і взагалі без нічого – пакети на пологи у нас є. В обмеженій кількості, але є. Є кров і ліки першої необхідності», ‒ демонструє Олег Шевчук і додає: Хотілося б, щоб ми були забезпечені всім необхідним не лише для екстрених випадків. Щороку ми приймаємо близько 500 пологів, а це є не дуже велика цифра, тож можна було б забезпечити ці пологи взагалі за рахунок районного бюджету».

Якщо врахувати, що нормальні пологи, без ускладнень обходяться приблизно в 450-500 гривень, то все реально: цифра не така вже й велика, щороку забезпечення породіль всім необхідним за державний кошт обійдеться бюджету лише в 250 тисяч гривень.

«В основному це стерильні одноразові халати, шапочки і рукавички для лікарів, системи, катетери, шприци, пелюшки, може, ампула з окситоцином. Таких дрібничок набирається десь на 400-500 гривень», ‒ розповідає Олена, фармацевт місцевої аптеки, про вміст такого пакету.

Звісно, якщо є ускладнення чи кесарів розтин, то автоматично вартість такого пакету зростає.

«Пакет для кесаревого розтину обійдеться десь у 2 тисячі гривень: може бути менше або більше, залежно, яка ситуація і які потрібно ліки. Тут все суто індивідуально. Так само лишаються стерильні халати, шапочки, рукавички і пелюшки. Але додаються внутрішньовенні і сечові катетери, шприци, системи, набір інфузійних розчинів, антибіотики. Дуже дорогий шовний матеріал, особливо нитки для внутрішніх швів, саморозсмоктуючі. За потреби – інші препарати, тож сума набігає приблизно отака», ‒ коментує фармацевт Олена.