Луцьк: суд поновив на посаді головного поліцейського Ківерців

Волинський окружний адміністративний суд задовольнив позов про визнання незаконними рішень атестаційної та апеляційної комісій та поновив на посаді начальника Ківерцівського міськвідділу поліції Олександра Басалика.

Розгляд відбувся 4 травня.

Басалик позивався до Головного управління Національної поліції у Волинській області, Атестаційної комісії №6, Апеляційної атестаційної комісії №2 Західного регіону про скасування рішень атестаційної комісії №6 про невідповідність займаній посаді та визнання протиправним і скасування рішення апеляційної комісії про відхилення скарги поліцейського. Позивач апелював до невідповідності атестації вимогам та необґрунтованість висновків.

Наразі Басалик не звільнений із органів внутрішніх справ, оскільки перебуває на лікарняному.

«У мене загалом стаж роботи у слідстві майже 8 років», – зазначив Басалик. Він працював начальником Рожищенського та Ківерцівського відділків поліції. Позивач зазначив, що має достатньо досвіду та заохочень за бездоганну службу та інших відомчих нагород.

«Я взагалі не розумію цих питань, які ставилися на цій атестаційній комісії», – сказав Басалик. За його словами, питання не стосувалися його службової діяльності, а були лише суб’єктивними – про кошти та родину.

«Всі позитивні моменти, які були у моїй особовій справі, взагалі до уваги взяті не були», – наполягав Басалик. За його словами, 73 бали за тести – цілком прохідний бал, а відповідав він правдиво, тому не згодний із рішенням комісії. Проте з інформацією про склад комісії він не сайті ГУ НП не ознайомлювався, як і з правами і обов’язками – мовляв, нічого не повідомляли та підписувати не пропонували.

Представник позивача Олександр Тарасенко наполягав, що у протоколі вказано лише висновок, проте не уточнено, чим мотивовано рішення. Тож довести правомісрність рішення комісії неможливо. Натомість результати тестів та наявність позитивних характеристик “говорять самі за себе”.

Після розгляду доказів та судових дебатів суддя Наталія Плахтій постановила задовольнити позов у повному обсязі – скасувати рішення комісій та поновити Басалика на посаді.