Краще залишити це історикам, ‒ Беата Бживчи про Волинську трагедію

Генеральний консул Республіки Польща Беата Бживчи окреслила своє бачення Волинської трагедії.

Своїми думками, стосовно неприємної сторінки в історії стосунків України та Польщі, консул поділилася у коментарі діловому виданню Волині «Конкурент».

«Ця проблема ще довго буде між нашими країнами. До того часу, поки не почнемо цим серйозно займатися. Більше 10 років тому перший крок було зроблено: тоді президенти Кучма і Кваснєвський відкрили меморіальні дошки в Павлівці. Але після цього такий українсько-польський діалог призупинився. Просто ніхто не хотів до цієї теми повертатися», – розповіла дипломат.

Також Беата Бживчи підняла тему майбутнього виходу у прокат фільму польського режисера Войчеха Смажовські «Волинь». У фейсбуці українці стверджують, що автор стрічки однобоко висвітлює історичні факти, стверджуючи, що Волинська трагедія – це геноцид польського народу. Ця ситуація викликала бурхливу реакцію певних груп українських користувачів соціальної мережі.

«Важко коментувати фільм, якого ми ще не бачили. Я також багато читаю на фейсбуці, що українці пишуть про це. Це кіно про кохання, на фоні трагічних подій Другої світової війни. Так сказав пан Войчех Смажовські. Як покажуть конфесійні конфлікти у стрічці та як це виглядатиме у фільмі, важко сказати», – підкреслила Генконсул.

Беата Бживчи вважає, що політики обох країн використовують цю ситуацію у власних цілях, що не дуже добре. «Краще вони б залишили цю тему історикам», – підсумувала дипломат.