Показали, скільки заробляють мери в Україні

Журналісти з’ясували, хто з мерів українських обласних центрів отримав найбільшу зарплату за минулий рік, а хто заробив копійки.

Про це інформує Слово і Діло.

Так, найбільшу заробітну плату за минулий рік отримав міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. У 2015 році він заробив 3,704 мільйона гривень, щоправда, більшість цих коштів Буряк отримав на посаді головного інженера комбінату «Запоріжсталь», оскільки очолив місто лише наприкінці листопада минулого року.

Щодо луцького мера Миколи Романюк, за рік у нього – 156 671 гривень зарплати, сукупний дохід родини за рік становить 103 058 гривень, а рахунки у банках у власності Романюків – мільйон 54 тисячі 905 гривень.

А от київський міський голова Віталій Кличко, оскільки зарплати не отримує, задекларував лише 1,872 тисячі гривень. На що жив мер Києва увесь цей час, можна зрозуміти, поглянувши на сукупний дохід та банківські вклади його родини: за минулий рік сім’я Кличків заробила понад 2,625 мільйона гривень, а на рахунках самого Віталія Володимировича та його близьких зберігається понад 247,175 мільйона гривень.

17585-1_uk_normal

Якщо поглянути на матеріальні активи міських голів, то найбільшим землевласником сміливо можна назвати мера Чернігова Владислава Атрошенка, який задекларував 12 земельних ділянок загальною площею майже 152 тисяч квадратних метрів, що належать йому та його родині. Також не обділена сім’я Атрошенків квартирами та будинками: відповідно до декларації, їх у них аж 8 (4 квартири та 4 приватні будинки).

Водночас міський голова Харкова Геннадій Кернес у своїй декларації вказав власністю 7 квадратних метрів землі. Жодних інших матеріальних активів, включаючи житло, автомобілі чи ділянки, харківський мер, як виявляється, не має. Принаймні офіційно.

2