У Луцьку – виставка великих пасхальних писанок

У луцькій галереї презентували 7 унікальних великих писанок.

Про це інформують у прес-службі Луцької міської ради.

Луцька художниця Тетяна Мялковська ініціювала інтерактивний соціальний проект «Страсний тиждень».

Так, жінка разом з волонтерами Марією Оліферук, Маріаною Ковальчук, Володимиром Попиком та Євою Кононовою у Галереї мистецтв організували розпис семи писанок, які символізують дні тижня. Розмір одного яйця із підставкою – 2,2 метра. Це – металоконструкція-кістяк, на якій кріпиться майже 700 пластикових листків із малюнками.

До створення писанок організатори залучили близько 1000 лучан різного віку: дошкільнят, учнів, студентів, військових, працівників Волинського краєзнавчого музею, бібліотек, пенсіонерів.

Перед створенням робіт Тетяна Мялковська розповіла про значення Великодня та народні традиції.

«Я хотіла, щоб люди усвідомлено приступали до творення писанок. Ми намагаємося розкрити саму суть Воскресіння Господнього, бо зараз вона втрачається. Наприклад, у більшості дітей Пасха асоціюється тільки з крашанками і шоколадними зайчиками. А духовна основа, глибокі традиції втрачаються, і це дуже прикро «, – пояснила митець.

29 квітня о 12:00 яйця-трансформери встановлять на газоні біля Свято-Троїцького собору у центрі Луцька. Згодом експозицію перемістить у сквер біля Храму Холмської Богородиці.