У Луцьку спецзв’язківці не платитимуть за землю

Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України звільнять від сплати земельного податку. Натомість Міністерство оборони від сплати податку вирішили не звільняти.

Про це стало відомо 27 квітня під час сесії міської ради.

«Кошторисом служби не передбачено призначень на здійснення видатків на сплату земельного податку. Загальна площа земельної ділянки 3 124 кв.м. Сплата земельного податку структурними підрозділами Міністерства оборони України, що задіяні у проведенні антитерористичної операції на сході країни та відбитті неприкритої агресії, потребує перерозподілу виділеного фінансового ресурсу, що зменшить спрямування бюджетних коштів на боєздатність підрозділів. Кошторисами структурних підрозділів не передбачено призначень на здійснення видатків на сплату земельного податку. Загальна площа земельної ділянки 27,6877 га», ‒ вказано у пояснювальній записці до проекту рішення.

Проте депутати зазначили, що Міністерство оборони не виконало своїх зобов’язань щодо військових. Зокрема мер Микола Романюк нагадав, що вже багато років ішлося про можливість передачі деяких ділянок міністерства громаді. Також раніше обіцяли збудувати 5 тисяч метрів квадратних житла, проте у результаті земельну ділянку виставили на аукціон за 2,5 мільйона гривень.

«Якщо до наших військових так Міністерство оборони, хай вибачить мене, ставиться наплювательськи, то ми теж маємо якось реагувати», ‒ сказав Романюк.

Тож він зазначив, що звільнити від сплати податку землі Міністерства оборони встигнуть завжди. Депутат Євгеній Ткачук зазначив, що площа ділянок дуже велика, і ділянку Міністерства оборони у Привокзальному районі готують на продаж. Тож питання про звільнення від сплати податку земель Міністерства оборони варто буде розглядати тоді, коли Міністерство оборони «повернеться лицем» до громади.

Тому депутати проголосували за те, щоб виключити Міністерство оборони з претендентів на звільнення від податку, а прохання служби спецзв’язку задовольнити.