Топ-5 кращих виробникiв Android-смартфонiв

Доля продажу смартфонів з ОС Android досягла неймовірного рівня, і згідно з останніми звітами, їхня лідируюча позиція серед інших операційних систем лише зміцнюється. Платформа Android контролює близько 68,1% світового ринку смартфонів.

І це не дивно, оскільки ціни на всесвітньовідомі моделі від «яблучного» виробника сьогодні просто захмарні. Windows не настільки поширена ще, хоча намагалася позмагатися із Android, але навіть реліз Windows 10 поки що не допоміг їй завоювати більше прихильників. Android відрізняє відкритий код та можливість кожного виробника зробити на її базі свою оболонку інтерфейсу, щоб бути привабливішими для своїх користувачів. Тому Android смартфони настільки поширені та представлені різноманітними вендорами, що визначає свободу вибору для споживачів.

Тож пропонуємо вам переглянути рейтинг Топ-5 кращих виробників Android смартфонів, світових лідерів з продажу.

Samsung

З великим відривом від інших лідирує цей південнокорейський виробник. Кожний п’ятий проданий смартфон у світі – це прилад компанії «Samsung». Вона стала флагманом світового ринку вже досить давно й не втрачає своїх позицій. Основний конкурент Samsung — тільки Apple.

Андроїди цієї торгової марки відрізняються відмінними функціональними можливостями, продуктивністю, стильним дизайном та оснащуються найкращими фотокамерами. Лінійка смартфонів Galaxy останніх років просто заворожує. Вона одна з найпопулярніших й кількісно насичених. Тут є середнього рівня гаджети й моделі преміум-класу: Galaxy Note 3,4, Galaxy S6, S7, S7 edge, нова серія Samsung Galaxy A5, А3,  А7  та ін.

Lenovo

Lenovo існує з 1984 року, але нещодавно стала конкурувати із Samsung в основному у класі бюджетних та середньобюджетних девайсів. Основна частина моделей Lenovo пропонується саме в бюджетному сегменті. Це доступні смартфони із досить непоганими специфікаціями, а деякі із потужними характеристиками, при цьому мають суттєво нижчу ціну у порівнянні із подібними моделями від Самсунг. Серед популярних моделей можна назвати серію S та P – мультимедійні та продуктивні Android-смартфони з гарними акумуляторами, а також преміальну серію Vibe та Lenovo K5 .

Смартфони 2015-16 років від Lenovo відрізняє сучасний дизайн та швидкодія, що характеризує їх як сильних гравців серед андроїд-суспільства. Крім того, лінійки бюджетних смартфонів від Леново – одні з найкращих у співвідношенні специфікації/ ціна.

Huawei

Huawei, вендор смартфонів та планшетів, який раніше виробляв лише безбрендову продукцію, не працюючи над іміджем марки. Однак політика компанії була змінена й зараз ми маємо якісні моделі під брендом «Huawei». Якість цих пристроїв відносно середня, однак вартість вигідно відрізняє їхню доступність для багатьох користувачів. Зараз компанія входить у трійку компаній-лідерів із продажів смартфонів у світі. Успіх компанії забезпечує не тільки гнучка цінова політика щодо продукції, але й випуск таких флагманів, як у Nexus 6P (разом із Google) та високі показники продажів Ascend Mate 7 та смартфонів у ціновому діапазоні від $200 до $500.

Xiaomi

Цей китайський бренд ще зовсім молодий. Він був заснований в 2010 році. Проте компанія швидко отримала масову популярність. Це обумовлено тим, що вартість Android-смартфонів Xiaomi приблизно в 2 рази нижча, ніж, наприклад, у Samsung, при тому специфікації та дизайн – на високому рівні. За короткий час Xiaomi наздогнала світових лідерів в індустрії смартфонів спочатку на своєму ринку, а зараз й на міжнародному займає перші місця. Продукція Xiaomi стильна, потужна та з високими показниками швидкодії процесорів, якісними дисплеями. Android-смартфони Xiaomi Mi 4 /Mi5, Redmi 2/3, Redmi Note 2, Note 3 популярні серед співвітчизників завдяки сучасному функціоналу та адекватної ціни.

HTC

Саме ця тайванська торгова марка займає останній рядок нашого Топ-5. Її андроїди дуже популярні в Україні завдяки сучасному дизайну та оптимальним цінам на ряд лінійок. Сімейство HTC ONE — флагманське та найкраще у компанії. Їхня головна відмінність — алюмінієві корпуси, фірмові технології софту та апаратної частини, оздоблення Boomsound та камерою UltraPixel, яка зараз використовується у фронтальній камері. Слід наголосити, що на міжнародній арені справи HTC не дуже добрі — компанія відчуває спад у продажах, особливо це торкається її флагманських Андроїдів. Але на українському ринку вона досить потужний гравець.

Ці виробники Android-смартфонів із відомим іменем та авторитетом, тримають стабільну планку лідерів, до якої багатьом виробникам ще досить далеко. Але ринок смартфонів вже доволі перенасичений у розвинутих країнах, тому локомотивами продажів багатьох андроїд-смартфонів стануть Китай та східноєвропейські ринки. Конкуренція Android із iOs триватиме й надалі.