Луцькі депутати просять відкритості виборчих списків

Депутати Луцькради звернуться до Голови Верховної Ради України щодо невідкладного прийняття Закону України про проведення виборів до Верховної Ради за відкритими списками.

Відповідне рішення прийняли 27 квітня під час сесії міської ради.

Депутат Тарас Шляхтич зазначив, що прийняття відповідного звернення стимулюватиме багатьох, хто перед виборами обіцяв проведення нових виборів за відкритою системою. За його словами, так люди зможуть вмотивованіше приймати рішення, оскільки бачитимуть, за кого голосують. Проте, зазначив Шляхтич, у тексті йдеться, що зараз позачергові вибори в Україні не потрібні, бо значна частина території знаходиться в окупації.

Проект рішення викликав неабиякі суперечки серед депутатів.

Депутат Микола Федік додав, що в тексті зазначено, що завдяки «закритості системи у Верховну Раду «вскочило» багато осіб, які працювали при режимі Януковича. Проте Федік зовсім не погодився з тим, що вибори непотрібні. «Верховна Рада і досі не показала, де та коаліція, яка, згідно з Конституцією та регламентом, має бути», ‒ зазначив Федік. Тож, він запропонував виключити пункт про необхідність виборів.

Депутат Андрій Козюра додав, що у Верховній Раді зібралися олігархи, тож вона не змінилася якісно. Тож навпаки – треба ставити вимогу, що вибори потрібні. Мовляв, Верховна Рада не виконує у необхідній мірі своїх функцій. Тож він заявив, що «Батьківщина» голосуватиме за запропонований проект лише за умови виключення речення про непроведення виборів.

Натомість депутат Євгеній Ткачук зазначив, що треба лише технічно відредагувати проект рішення, забравши одне речення, тоді все йтиме за змістом.

За словами Григорія Пустовіта, частина висловлювань у проекті рішення є незрозумілими, зокрема частина про відсутність необхідності виборів. Не можна посилатися і на неможливість виборів, поки на Сході України окуповані території – мовляв, невідомо, наскільки розтягнеться така ситуація.

Наприкінці Шляхтич відзначив, що це позиція фракції, тож депутати можуть висловити своє ставлення, підтримавши чи не підтримавши проект.

У підсумку депутати підтримали проект ‒ «за» відповідне рішення проголосували 36 обранців громади.