Луцьк: депутатів не долучать до призначення директорів шкіл

Під час сесії Луцькради розглядали можливість призначення директорів шкіл після узгодження їхніх кандидатур із депутатами. Проте більшість обранців громади та представники освітян висловилися категорично проти такої перспективи, називаючи її «політичною».

Про це йшлося 27 квітня під час сесії міської ради.

Депутат Борис Смаль повідомив, що, згідно з процедурою, керівника призначає Управління освіти із погодженням із міським головою. Проте може бути неврахована думка батьків чи громади. За словами Смаля, коли рішення прийматимуть колегіально, легше буде уникнути можливих зловживань. Тож він вважає, що діти лучан мають навчатися під керівництвом того, хто користується довірою батьків та громади міста, а її представниками є саме депутати.

Проект рішення викликав гострі дебати серед представників депутатського корпусу.

Депутат Алла Надточій зазначила, що дієвішим показником є оцінка роботи директора батьківським комітетом, який має змогу безпосередньо спостерігати за керівником закладу. За її словами, вона має звернення від асоціації батьків, які вважають, що у таких змінах є політична складова. А політика не має впливати на освіту чи навчальний процес

Депутат Ігор Поліщук натомість зазначив, що внесення змін буде демократичним рішенням, бо поки, мовляв, міський голова одноосібно приймає рішення та «не ділиться» повноваженнями на призначення із депутатами.

Депутат Микола Яручик додав, що за 6 років спілкування із батьками школярів жодного разу не почув зауваг до призначених директорів шкіл.

Головний луцький освітянин Олег Гребенюк зазначив, що міський голова теж є обранцем громади, тож, очевидно, має право діяти від її імені. До того ж, найближчим часом мають прийняти новий Закон про освіту, тож немає сенсу приймати положення, яке і так змінять у законі. Голова профспілки працівників освіти Галина Василенко попросила не підтримувати проект рішення.

«Освіта міста функціонує, вона спроможна вибрати таких керівників освіти, які надалі поведуть її до гарних показників», ‒ наголосила Василенко.

Мер Луцька Микола Романюк наприкінці відзначив, що Луцьк входить у десятку кращих міст за результатами ЗНО, а це і результат роботи директорів. За його словами, освітяни дуже стривожені ситуацією з можливістю внесення змін до положення. Мовляв, мер за повноваження не тримається, проте чи готові депутати брати відповідальність на себе. Тож Романюк попросив не «просувати політику» у царині освіти.

У підсумку до Положення про Управління освіти таки не внесли поправку, згідно з якою призначення на посади та звільнення керівників навчальних закладів із посади відбувалося б за погодженням мера та на сесії Луцької міської ради. Тож, процес призначення та звільнення відбуватиметься за існуючою схемою.

Депутати тричі голосували, проте жодного разу пропозиція не набрала більше 21-го голосу, тож рішення не прийняли.