Луцьк: дадуть більше грошей на ремонт ліфтів

У Луцьку до Програми капітального ремонту житлового фонду на 2015-2019 роки внесли зміни, згідно з якими за кошти міського бюджету фінансуватимуть 70% вартості капремонту ліфтів.

Про це йшлося під час сесії 27 квітня під час обговорення змін, запропонованих до Програми капітального ремонту житлового фонду Луцька.

Як розповів перший заступник міського голови Тарас Яковлев, цьогоріч 3,3 мільйона гривень передбачено на капітальний ремонт 118 ліфтів. Проте, за словами Яковлева, цих коштів не вистачило б на ремонт. Окрім того є понад 10 ліфтів, які потребують ремонту, проте вже належать до ОСББ. Початково у Програмі капітального будівництва йшлося про те, що без співфінансування Програми залученими коштами мешканців можливо проводити роботи з капітального ремонту та експертизу ліфтів, які відпрацювали встановлений граничний термін експлуатації (25 років).

Депутати пропонували внести зміни до програми, щоб полегшити умови для лучан. Тож ремонт ліфтів у багатоквартирних житлових будинках, кооперативах, ОСББ пропонують проводити на дольовій основі.

У проекті рішення пропонували співфінансування 70% міської ради та 30% жителів. Щодо інших пунктів програми, а саме ремонту фасадів житлових будинків, якщо вони визнані пам’ятками архітектури національного значення, виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальні ремонти житлового фонду комунальної власності, проведення робіт з підсилення несучих конструкцій житлових будинків, які визнані «загрозливими»; встановлення приладів, які забезпечують цілодобове холодне водопостачання житлових будинків та влаштування пандусів до квартир та під’їздів житлових будинків, то тут передбачили співфінансування у співвідношенні 60% на 40%.

У підсумку рішення підтримали – голоси за віддали 38 депутатів.