Скандальну ділянку в Старому Луцьку не дали в оренду

У Луцьку депутати не продовжили оренду земельної ділянки на вулиці Кафедральній,13, де знайшли старовинні підвали та вже декілька років хочуть будувати житлово-офісний центр.

Питання про надання ТзОВ «Луцькмістобуд» в оренду земельної ділянки розглядали на сесії 27 квітня.

«Луцькмістобуд» просив виділити на умовах оренди земельну ділянку площею 0,0779 га строком на 5 років. Розробник проекту, архітектор Віктор Семенюк, якого запросили на сесію, повідомив, що немає презентації, проте може представити кольоровий план фасадів. Мовляв, ніхто не пояснив, що треба підготувати слайди, тож він продемонструє, те, що є.

За його словами, ділянка у «роботі» із 2009 року. Відтоді розробили історико-культурну довідку, проект, провели громадські слухання.

На добудову, каже архітектор, потрібен рік, а підвали залишать у користування заповіднику. Архітектор запевнив, що має відповідний висновок археологів, продемонстрував декларацію.

За його словами, фахівці з підприємства «Волинські старожитності» два роки тому завершили розкопки та дали дозвіл на роботу. Семенюк додав, що підпис нібито поставив керівник підприємства Олексій Златогорський.

Щодо підземель, то архітектор запевнив, що їх збережуть із доступом для охочих, а склепіння відновлять. Довести будинок до завершення береться підрядник ТОВ «Житлобуд- 2» під керівництвом Леоніда Стефановича. «Сьогодні питання формально землі», – зазначив Семенюк.

Під час обговорення депутати зазначили що об’єкт знаходиться у зоні історико-культурного заповідника, тож дозволи на будівництво має давати Міністерство культури.

Виділення землі в оренду підтримав Андрій Козюра. Він запропонував дати землю, щоб не зруйнувати те, що залишилося, а натомість пильно контролювати процес від міськради.

Депутат Тарас Шляхтич запропонував перенести розгляд на наступну сесію та ознайомитися із документами і планами, а Павло Данильчук відзначив, що будівництво – шрам на обличчі Старого міста. Мовляв, на будівництві нічого не зроблено, лише розкрито котлован. Через це пам’ятка лише руйнується, а із сусідніх будинків туди зносять сміття. Тож він теж запропонував відкласти питання, щоб згодом прийняти виважене рішення.

Натомість Євгеній Ткачук зазначив, що забудовнику три роки просто не давали будуватися. Обранець громади прогнозував, що рішення не приймуть частково й через особисті мотиви. Проте, вважає він, будівництво продовжити треба, щоб мати ще одну окрасу Старого міста.

У підсумку після довгих дебатів депутати не підтримали виділення землі – “за” проголосувало лише 14 депутатів.