У Нововолинську – скандал через зниклі 35 тонн вугілля

На шахті №10 “Нововолинська” проводять розслідування щодо “зниклих” 35 тонн вугілля зі складу. Саме таку кількість “чорного золота”, яке було вилучене за невідомих обставин, підрахували маркшейдери цього вугільного підприємства.

Про це пише видання Буг.

Історія зі зниклим вугіллям стала справжньою загадкою. Про 35,6 тонн вугілля, які “випарувалися” зі складу, журналісти довідалися випадково. Виконувач обов’язків иректора ДП “Буддирекція” Малиновський звернувся з листом до голови правління “Укрзахідвуглебуду” та директора охоронного підприємства “Бізон”, яке охороняє копальню, з тим, що з вугільного складу №4, згідно з маркшейдерськими замірами, було вилучено 35,6 тонни рядового вугілля. Попри те, що на підприємстві ведеться відеоспостереження і працює охорона.

Варто додати, що працівники фірми “Бізон” два роки не отримують зарплати. Заборгованість перед ТОВ “Охоронне підприємство “Бізон” зросла до мільйону гривень. Договір фірми укладений з “Укрзахідвуглебудом”. Погашувати заборгованість досі ніхто не збирається.

“Коли ми сюди прийшли, тут матеріальні цінності вивозилися машинами, не була організована система охорони. На об’єкті було порядку 10 субпідрядних організацій і кожен начальник вивозив матеріал, як ніби це його власність. Через деякий час вони згадували, що в них щось пропало, починали ворушити, але претензії ставити вже було нікому і на цьому все закінчувалося”, – розповідає фінансовий директор “Бізону” Анатолій Шаповал.

І тут раптом через два роки тиші на підприємстві трапляється НП – кудись зникли 35 з половиною тонн вугілля. Директор впевнений, що його люди, які охороняють шахту, працюють на совість, і про будь-яке викрадення вугілля зі складу, тим більше 35, 6 тонни, не може бути мови. Кожен заїзд-виїзд транспорту фіксується охороною, а в мішку стільки вугілля ніхто б не виніс.

Головний інженер “Укрзахідвуглебуду” Петро Пелех сказав, що отримав лист від замовника про те, що зі складу пропало вугілля – 30 тонн.

Анатолій Шаповал пояснює: “Працював на підприємстві, яке забезпечувало вугіллям міську котельню, постійно це вугілля заміряв, складав акт контролю. Воно спочатку складається в штабелі, а тут немає жодного штабелю і зробити заміри технічно неможливо, тому заява про те, що вугілля вилучене, є безпідставною”.

Згодом стало відомо, що вугілля, яке зникло, могло просто потрапити на котельню.

Наразі ж всі чекають висновку спеціальної комісії.