Роскомнагляд заблокував волинський сайт через «екстремізм»

Роскомнагляд заблокував доступ до інтернет-видання «БУГ» через публікацію про «Правий сектор».

Про це інформує БУГ.

Інтернет-виданню «БУГ» російська федеральна служба з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій надіслала лист-попередження, що заблокує доступ до видання на території Російської Федерації через публікацію про Правий Сектор. Іноземна служба закидає західно-волинському виданню «розміщені матеріали, що містять заклики до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових ( публічних ) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку».

Про те, що російська служба має претензії до інтернет-видання Західної Волині, журналісти дізналися із отриманого листа на офіційну пошту видання ввечері 25 квітня.

1

В документі до попередження Роскомнагляд зазначив, що їх не влаштовує опублікована інформація та подана детальна інструкція як «задобрити» російську службу.

«Інформаційно-пропагандистський супровід діяльності українських націоналістичних організацій, визнаних екстремістськими рішенням Верховного Суду Російської Федерації від 17.11.2014: «Правий сектор», «Українська національна асамблея – Українська народна самооборона»(УНА-УНСО), «Тризуб ім. Степана Бандери», «Братство». На ресурсі містяться відомості про результати деструктивної діяльності названих націоналістичних угруповань, пропагується ідеологія відомих терористів, нацистів і їх пособників, формуються антиросійські установки, поширюються заклики у здійсненню насильницьких дій з політичних, расовими, національними та релігійними мотивами. Сторінки і спільноти, мета створення яких пропаганда ідей вищевказаних екстремістських угруповань, діяльність яких на території Російської Федерації заборонена», – йдеться у повідомленні росіян.

Публікація, яка викликала обурення у іноземної служби була оприлюднена 30 січня 2015-го року та про те, що у Володимирі-Волинському та районі усіх охочих стати на захист територіальної цілісності України кличуть у Третій запасний батальйон Добровольчого українського корпусу (ДУК).

За словами працівників «БУГу», вони не вважаєють жодну із перерахованих націоналістичних організацій екстремістами. Мовляв, в редакційній політиці видання ніяких змін не передбачається та вони надалі планують висвітлювати події пов’язані з діяльністю «Правого Сектору», УНА-УНСО та інших націоналістичних організацій.

«Зазначаємо, що публікація яка «не влаштовує» іноземну службу не єдина оприлюднена на сторінках інтернет-видання «БУГ». Окрім висвітлення подій пов’язоних з діяльностю «Правого Сектору» ми публікуємо ефіри із місцевими очільниками національно-патріотичних організацій, а також висвітлюємо заходи національно-патріотичного спрямування. Для нас є важливою позиція і відношення наших читачів, а не служб країни-агросора», – пояснили у редакції волинського ЗМІ.