Луцьк: комунальники розповіли, чому вони збиткові

ДКП «Луцькводоканал» та «Луцьксвітло» збиткові через невідповідність собівартості наданих послуг та встановленому тарифу.

Про це йшлося 26 квітня під час засідання бюджетної комісії Луцької міської ради.

Під час комісії розглядали можливість виділення 450 тисяч гривень для поповнення статутного фонду «Луцькводоканалу» та «Луцьксвітла».

Начальник департаменту ЖКГ Іван Кубіцький розповів, що кошти потрібні для виготовлення технічно-економічного кошторису. Власних коштів підприємство немає, адже на 1 метрі квадратному втрачають 1 гривню, оскільки підприємство за місяць постачає близько 40 тисяч гривень.

За словами Кубіцького, тариф на сьогодні є збитковим. Востаннє його затверджували у липні 2014 року. Собівартість води становить 10,2 гривні, а тариф становить 9,4 гривні. Саме через це минулий рік для підприємства бува збитковим.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев відзначив, що найкращим варіантом було б встановлення тарифів на місцевому рівні. Кубіцький додав, що лише при тарифі 10,2 гривні підприємство вийде «на нуль», проте про заробіток не йтиметься.

Окрім того, перед підприємством боргують окремі установи та особи. Найбільше боргує «Луцьктепло» та спиртзавод. «На юридичних осіб можна повпливати, а от на фізичних важче», – підсумував Кубіцький.

За його словами, люди не хочуть іти на співпрацю та не впускають працівників у квартири.

Представник «Луцьксвітла» пояснив, що ситуація аналогічна – підприємство збиткове. Лампи і обладнання підприємство закуповує без тендерів, оцінюючи співвідношення ціна-якість. Сергій Була назвав такі закупівлі непрозорими та таким, «які бажають кращого». Мовляв ту саму продукцію можна купляти значно дешевше, якщо звертатися безпосередньо до виробника. Закупівлю ж можна проводити через тендери або систему «Прозоро».

Депутати внесли відповідну пропозицію. У підсумку комісія рекомендуватиме сесії виділити необхідні кошти.