Ковель: пільговики їздитимуть безплатно тільки на дачі

У Ковелі відмінили пільгові перевезення на всіх маршрутах, крім тих, що їдуть до дачних масивів.

Про це повідомляють у прес-службі Ковельської міської ради.

Так, маршрути № 19 «Сільмаш – Лісництво», № 8«Незалежності ‒ дачний масив «Машинобудівник», № 8а «Вокзал ‒ дачні масиви «Урожай» «Будівельник», № 86 «Вокзал ‒ дачний масив «Калина» і далі надаватимуть послуги з пільгових перевезень. Кошти підприємцям будуть відшкодовувати з міського бюджету.

Водночас такими перевагами з 1 травня не зможуть скористатись пасажири на інших маршрутах. Це пов’язано з тим, що держава не виконує своїх зобов’язань і цьогоріч у бюджеті країни не передбачена компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Таким чином, держава не монетизує пільги і не скасовує їх, а просто перекладає їх фінансування на місцеві бюджети.

Варто сказати, що на початок 2016 року борг ковельським перевізникам складав 319,2 тисячі гривень. Міська влада відшукала можливості і ці кошти були перераховані підприємцям в повному обсязі. Також профінансовано 311 тисяч гривень за січень-лютий.

«На сьогодні місто не в змозі покривати всі витрати на оплату соціальних пільг, визначених законодавством, щодо проїзду в громадському транспорті.  Аби не накопичувати борги перед перевізниками,  було прийняте рішення залишити пільгові маршрути на дачні масиви. Просимо ковельчан з розумінням віднестися до цієї проблеми», ‒ йдеться в повідомленні.