«Волиньторфу» шукатимуть інвестора

Державному підприємству «Волиньторфу» шукатимуть інвестора, що дозволить оновити потужності виробництва.

Таку позицію висловив голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик 25 квітня під час оперативної наради, – пише Волинський інформаційний портал.

«Мені дуже цікаво спостерігати за динамікою, як останні півтора року змінюється полеміка керівництва цього підприємства», – зауважив Гунчк. Він нагадав, що раніше керівники ДП «Волиньторф» «рвали на собі сорочки» і переконували, що підприємство має бути тільки державної власності, висловлюючи супротив щодо передачі його в комунальну власність. Тому облдержадміністрація відмовилася передавати підприємству 204 гектари землі.

Сьогодні навпаки – держава не хоче передавати «Волиньторф» у комунальну власність. «Ми повинні робити все для того, щоб це підприємство належало громаді. Але у відповідності з законом», – наголосив Володимир Гунчик і нагадав, що «Укрторф» і всі його дочірні підприємства планується виставити на приватизацію.

На думку голови ОДА, громада має такі самі права на «Волиньторф», як і будь-який приватний інвестор. Утім підприємство морально застаріло, основні засоби виробництва зношені. «Потрібно говорити тільки про приватно-державне партнерство», – переконаний Гунчик. Так, на його думку, варто укладати двосторонню угода: без родовищ торфу, яким володіє громада, підприємство мертве.

«Отут якраз роль громади: за нами – земля, за нами – торф», – заявив голова ОДА і додав, що від інвестора натомість треба – обладнання, модернізація абощо.