Волинь: прикордонники перешкоджали журналісту

Журналісту газети “Місто вечірнє” Олексію Біянову працівники Держприкордонслужби заборонили фотофіксацію черги автомобілів, у сервісній зоні на під’їзді до кордону “Устилуг – Зосін”.

Про це повідомляє Місто вечірнє.

«Я знімав не на кордоні, і навіть не на митниці, а в сервісній зоні біля сусіднього села. До мене підійшли чергові у формі ДПС, не представилися, затримали і викликали начальника зміни, який і сказав видалити фото, бо тут знімати не можна – режимний об’єкт. Я дуже здивувався, але моїх аргументів ніхто не слухав», – повідомляє журналіст.

Як стверджує Олексій Біянов, він фотографував лише чергу авто. Ані пост, ані його працівники в об’єктив камери не потрапили. Зроблені фото він змушений був видалити і його відпустили, давши на перший раз усне попередження.

Ситуацію, яка трапилася з корреспондентом, прокоментував медіа-юрист Інституту масової інформації Максим Ратушний: «У чинному законодавстві України немає такого терміну як «режимний об’єкт», а тому й аргументування цим терміном правоохоронцями своєї можливості вимагати у журналіста видалити фотознімки є дуже сумнівним. Може бути тільки у обмежених об’єктів встановлений режим охорони/забезпечення безпеки, що застосовується з залученням державної охорони (наприклад, суди, будівлі прокуратури, адміністрація президента). Може бути приватна охорона об’єкта. Можуть мати спеціальну охорону об’єкти підприємств з підвищеною небезпекою, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (для прикладу, ті ж сховища нафти, тощо)».

«Тому, у даному випадку є доцільним звернутися зі скаргою до безпосереднього керівництва на дії правоохононців у формі ДПС, що не представилися, а також звернутися до прокуратури з заявою про кримінальне правопорушення, передбачене статтею 171 Кримінального кодексу України для перевірки вчинених дій на предмет перешкоджання журналістові здійснювати його законну професійну діяльність шляхом вилучення матеріалів у журналіста, незаконною забороною висвітлення окремих тем або впливу у будь-якій формі (примус до видалення фото) на журналіста», – порадив медіа-юрист.