Чиновниця відбулася штрафом за допомогу чоловікові у заволодінні 60 гектарами землі

Корупція, суд, Волинь

Сільський голова села Чорниж Маневицького району у жовтні минулого року брала участь в голосуванні за надання її чоловікові дозволу на розробку проекту щодо відведення йому у власність земельної ділянки площею близько 60 га із земель запасу сільської ради.

Цим обраниця громади порушила обмеження, встановлені ст. 28 Закону України “Про запобігання корупції”, бо не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів й не повідомила депутатів ради про його виникнення, винесла проект рішення на розгляд сесії та особисто проголосувала за нього, – повідомили у прокуратурі Волинської області.

Факт вчинення сільським головою адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією, був виявлений Маневицькою місцевою прокуратурою. Щодо обраниці громади склали протокол про корупційне правопорушення.

Маневицький районний суд визнав посадовицю винною у  неповідомленні у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів та вчиненні дій і прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів  (правопорушення, передбачені ч.1-2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення) й призначив їй покарання у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн).