На Волині влаштували прикордонне ралі

Атмосфера адреналіну панувала 24 квітня в лісових масивах біля прикордонного кемпінгу „Машівський бір” на Любомльщині. Класичне ралі зібрало там одних із кращих гонщиків Волині.

Підкорити визначений маршрут вдалося лише п’ятьом аматорам автоперегонів, серед яких і житель Любомля, – пише Кордон.

Аматорський клуб позашляховиків “Буран” зібрав підкорювачів бездоріжжя з усієї Волині. Кращі гонщики області мали можливість випробувати свої сили на болотистих, а також піщаних пагорбових ділянках, завдяки чому ралі було досить цікавим.

У показовому заїзді взяли участь десять екіпажів. Лише п’ять з них змогли впевнено вийти на старт і подолати весь маршрут. Деякі водії зійшли з траси в зв’язку із технічними несправностями. Власники квадроциклів не наважилися проходити “болотяний океан”: рівень води був значно вищим, ніж вони очікували.

Попри негоду, подивитися на дійство прибуло зо дві сотні шанувальників ралі. Тож поруч із автоперегонами відбувалися й “гонки пішоходів”. Люди якомога швидше намагалися потрапити на наступний відрізок бездоріжжя, аби побачити на власні очі, яким чином авто подолає чергову перешкоду на шляху. Хтось оббігав водойми навколо, дехто рухався вбрід через болото, а найкмітливіші спостерігали за подіями з дахів автомобілів.

Рятуючись від дощу та холодного вітру, охочі могли зігрітись біля розпаленого багаття.

Як зазначили організатори, це перший заїзд після “зимових канікул”. Призового фонду, як такого, немає, бо ралі проводилося з метою розминки екіпажів та випробовування позашляховиків перед початком нового сезону.

“Тут зібралися частково люди, які розуміються в техніці. Вони знають як полагодити  та удосконалити транспортний засіб, аби він був більш надійним та прохідним. Аматори отримують від цього задоволення. Сьогодні відкриття сезону, який триватиме до зими. Ми зібралися тут обговорити план змагань на рік”, – розповів Ігор Прадійчук, один із організаторів.

Екіпаж, який подолав маршрут найшвидше й стартував першим, здійснив не менш успішний повторний заїзд наостанок. “TOYOTA LAND CRUISER” без проблем двічі подолав усю трасу, щоразу застрягнувши лише на 5 хвилин на одному й тому ж пагорбі.

Високий професіоналізм показала і любомльська команда “Патріоти”. Пілот Микола Власюк на своєму “УАЗ-469” здійснив найвдаліший з усіх учасників старт. Однак на третині маршруту автомобіль “заглох”. Штурман Остап Киричук, зрештою, зміг усунути неполадки. Решту шляху любомльчани подолали швидко й без пригод. У таких умовах доводилося більшою мірою думати про безпеку, ніж про швидкість.

“Уже неодноразово брав участь у подібних ралі у Львові, Ковелі. Нинішня траса була однією з найбільш інтригуючих: не знав, що чекає під водою на наступному метрі шляху. Це схоже, скоріше, не на ралі, а на подолання гірської річки. Попри все, отримав масу задоволення від участі. Треба, щоб більше молоді долучалось до таких заходів. У спорті треба шукати гарт, а не в пляшках у барі. Тоді й нація розквітатиме”, – прокоментував свою участь Микола Власюк.