Постатестація в суді: 15:3 на користь екс-поліцейських

У Волинському окружному адміністративному суді продовжують розглядати справи за позовами екс-працівників поліції щодо їх поновлення на посадах.

Станом на 25 квітня є уже 15 поліцейських, яких суд понови на посадах, і три відмови в судах щодо задоволення таких позовів. Однак ті, хто вже поновився, на роботу ще не вийшли, тому що управління Нацполіції у Волинській області звернулося з апеляційними скаргами на рішення  адміністративного суду.

У своїх рішеннях судді апелюють то до того, що атестація справді відбувалася з порушеннями, то до іншого, що інформація, яку надавали  всі охочі про працівників поліції,  була неперевірена, а члени комісій під час свого вибору оперували саме до цієї інформації.

Як вже неодноразово повторювали, адвокати та самі ж позивачі обурені тим, що їх атестували люди, які нижчі за званням, мають значно менший досвід роботи, або навіть взагалі малий життєвий досвід.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ПОСТАТЕСТАЦІЮ

Під час судових засідань 25 квітня на своїх посадах поновилися Ігор Ісаков – заступник начальника Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу і Андрія Обйортишева – заступника начальника кадрового відділу ГУНП у Волинській області.

Розгляд справи начальника Департаменту захисту економіки Рівненської області В`ячеслава Єфтенія знову перенесли на 12 травня.

Відповідач, юристка ГУНП у Волинській області Оксана Забожчук, розповіла, що всі документи по Єфтенію вона надати не в змозі, тому що вони знаходяться в розпорядженні апеляційної комісії в Києві.

«Я вже вкотре звертаюсь з клопотанням про те, що Єфтеній не може звертатися і оскаржувати рішення атестаційної комісії в суді, тому що навіть ще немає рішення апеляційної комісії, до якої він звернувся зі скаргою. На засідання апеляційної комісії 3 березня він не з`явився, бо, мовляв, був на лікарняному. Наразі в Києві в Департаменті в Нацполіції мені не можуть надати всі документи, бо має буде в нього співбесіда в апеляційній комісії. Коли це буде, мені невідомо», – зазначила вона.

Натомість адвокат Єфтенія Василь Столяр наголосив, що вони зверталися в апеляційну комісію, аби розглянули його скаргу заочно.

«Ваша честь, в пана Єфтенія дуже ризикована посада, тому розглядати заочно не будуть», – пояснює Оксана Забожчук.

Одна, попри такі доводи юристки, суддя Александрова вкотре запитала, чому всі необхідні документи вона не надала для розгляду суду. Йдеться саме про атестаційний лист, особову справу, протокол та інші документи, які бралися до уваги під час атестування.

«Ми зобов`язуємо Вас до 19 травня надати всі необхідні документи. У разі невиконання ми будемо діяти іншим чином згідно Кодексу адміністративного судочинства», – резюмував суддя Ксензюк.

Сама ж Оксана Забожчук розповідає, що веде більше десяти справ кожного дня. І вона навіть не встигає підготувати всі документи. Вона каже, що судді поновлюють на посадах працівників поліції, однак як тільки отримує вона рішення, відразу звертається з апеляцією до Апеляційного суду.

«Ми вже подали декілька апеляційних скарг на рішення Волинського окружного адмінсуду. І, безумовно, будемо звертатися з ними надалі і оскаржувати всі рішення щодо поновлення працівників поліції», – резюмувала вона.

Варто додати, що сьогодні під час одного судового засідання у справі Ісакова навіть була відеоконференція зі свідком – головою Апеляційної атестаційної комісії Західного регіону № 2 Максимом Цуцкірідзе, який наразі працює в Києві у МВС.

Під час відеоконференції Цуцкірідзе пояснив, що рішення в комісії не завжди приймалися одноголосно, тому що Волинь – це специфічна область. Що мав на увазі пан Цуцкірідзе, незрозуміло. Також він додав, що на Волині активна громадськість і це теж вплинуло на роботи атестаційних комісій.

Завтра чергова група справ, серед яких екс-начальник Шацької поліції Анатолій Оксентюк.

Аріна КРАПКА