У Волинській митниці заявили, що на них напали активісти

Акція громадських активістів, що вже перейшла в деструктивну фазу, своїм наслідком має не лише неприйнятні умови для діяльності Волинської митниці ДФС, а й створює загрозу для життя та здоров’я для її працівників, – кажуть митники.

“Зокрема, окрім пікетування, так званими активістами 25 квітня 2016, близько 14:00 здійснили напад та силове проникнення в адмінприміщення Волинської митниці ДФС через центральний вхід”, – йдеться в заяві митників.

За словами митників, зловмисники нібито блокували всі виходи, зруйнували пропускний турнікет, піднялись на третій поверх будівлі і виламали вхідні двері приймальної начальника митниці та двері робочого кабінету начальника митниці.

“Наявність, зникнення документів перевіряється. Завдані матеріальні збитки встановлюються. Така ситуація навколо роботи Волинської митниці ДФС є неприпустимою та загрожує її функціонуванню, завдає шкоди іміджу митниці, правоохоронних органів та місцевої влади”, – йдеться в заяві.

“Волинська митниця ДФС звертається до вищих органів влади області та правоохоронних органів з проханням забезпечити правопорядок, гарантувати безпеку посадовим особам митниці та надати відповідну правову оцінку діям зловмисників”, – кажуть митники.

Натомість один з організаторів мітингу Володимир Красуля, який 24 квітня з делегацію прийшов на зустріч з в.о. начальника митниці Олександром Шавлаком, розповів Інформаційному агентству Волинські новини: “Хвилин 10 черговий намагався додзвонитися, щоб дізнатися, чи можемо ми увійти до керівника, і саме в цей момент увірвалися чоловіки в чорному, в балаклавах, в капюшонах, і побігли в середину приміщення. Ми, розуміючи, що, ймовірно, нас хочуть спровокувати і звинуватити у неправомірних діях, покинули негайно приміщення. Інші активісти, які теж стояли під будівлею, покинули речі й одразу розбіглися. Адже в активістів не було при собі жодних засобів захисту. Вони мали у руках лише особисті речі й транспаранти. І у випадку, якби трапився силовий конфлікт, вони були б повністю беззахисними. Тобто, реально, у такий спосіб активістів, які брали участь, наголошую, у мирній акції протесту, спробували залякати”.

За словами Красулі, майже одразу за чоловіками в балаклавах вбігли поліцейські. Оскільки мітингувальники одразу залишили приміщення, то дізнатися, що відбувалося в середині, їм не вдалося.