У Луцьку підприємець скаржиться, що її кіоск знесли незаконно

Луцька підприємець переконує, що її кіоск муніципали знесли незаконно. Цим, мовляв, їй заподіяли збитків на 15 тисяч гривень.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Підприємець Зоя Костючик розповіла, що її кіоск, розташований на проспекті Молоді, приїхали зносити о 4 годині ранку. Жінка наполягала, що надасть всі необхідні документи для того, аби довести, що мала архітектурна форма має право тут знаходитись. Проте, у присутності поліції кіоск демонтували.

Жінка переконує, що від демонтажу отримала 15 тисяч гривень збитку. В тому числі – через зіпсовані продукти, які забрала разом з кіоском згодом.

«Я забрала не товар, а сміття. Ви залишили мене без шматка хліба. Це єдина «точка», яку я мала. Я вже 2 місяці не маю ніякого доходу», – пояснила Зоя Костючик та додала, що директор департаменту муніципальної поліції Юлія Сиротинська звела наклеп на неї, заявлявши що кіоск торгує спиртним, а біля нього завжди збирались підозрілі компанії та дебошири.

Як доказ підприємець продемонструвала лист з підписами місцевих жителів, які стверджують, що не мають претензій до роботи кіоску.

Своєю чергою, Юлія Сиротинська пояснила, що демонтаж здійснили цілком законно, адже майже рік кіоск працював без дозвільних документів. На закиди про збитки від демонтажу вона зауважила, що підприємцю слід було вживати заходів відразу, а не чекати, поки товар зіпсується.

Депутат міськради Ігор Поліщук зауважив, що це питання не проходило профільну комісію, хоча мало б. Мовляв, цю думку поділяє і заступник головного архітектора Луцька Ярослав Матвіїв.

Члени профільної комісії зазначили, що необхідно вивчити відео з нагрудних камер поліцейських, які були присутні під час демонтажу – це потрібно для того, аби встановити, чи належним чином забирали кіоск. Також зазначили, що вирішувати цю справу слід буде у суді, адже у комісії міськради недостатньо повноважень для цього.