Оливу із трансформаторів крали «диверсанти», – депутат

Трансформаторну оливу у Ковельському районі викрадали «диверсійні групи».

Про це на сесії Ковельської районної ради заявив депутат Волиньради з фракції «Свобода» Юрій Поліщук, – повідомляє Сучасний сайт міста Ковеля.

«Велися дискусії, що олива бурштинокопачам, чи комусь іншому потрібна. Ніхто не ставив питання: а якщо це спроба якоїсь тої самої диверсії? На відновлення енергопостачання «пішло» один-два тижні. Привезли неякісну оливу – «ой, вибачте». Ну, це знаєте, як називається?! Напевно, якби це була державна структура [«Волиньобленерго»], то людей не те що гнати, тут людей треба було «сажати», – сказав Юрій Поліщук.

Його здивувало, що органи державної влади ні районного, ані обласного рівня не пред’явили ніяких претензій до «Волиньобленерго».

«Що робило «Волиньобленерго» цілий тиждень, коли в людей не було світла? Це питання повинно підніматися на рівні області, тому що такі, так звані, в лапках, «диверсійні групи»… Це, от візьміть, три-чотири такі «диверсійні групи» – і Волинська область без електроенергії. Сьогодні немає електроенергії – це фактично немає інформації, немає нормальної життєдіяльності, тобто і війни не треба великої», – впевнений Юрій Поліщук.

Голова Ковельської районної ради Андрій Броїло відразу відреагував реплікою, мовляв, місцева влада організувала засідання штабу з приводу надзвичайної ситуації.

«Ця ситуація… Я не скажу, що вона була під контролем. Як ситуацію тримати під контролем, коли викрадається? Це що – очолювати викрадачів?! Тому я і не скажу, що ситуація була контрольованою. Але заходи нами вживалися», – пояснив Андрій Броїло.

Він згадав, як жителі села Рудка-Миринська заблокували автомобіль із генератором і не пускали його в сусіднє село Шкурат, де також не було електропостачання.

«Волиньобленерго» і всі інші обленерго, всі природні монополії повинні бути повернуті у власність держави», – переконаний він.

Послухавши директора Ковельської філії ПАТ «Волиньобленерго» Андрія Герасимчука, можна зробити висновок, що з Ковельського району крадіїв трансформаторної оливи прогнали в інші райони.

Як твердить начальник сектору дільничних офіцерів Ковельського відділу поліції майор Петро Соловенюк, у районі було викрадено загальною кількістю 3508 кілограмів «такої олії», хоча викрадалася олива.

«Проводимо ми оперативні заходи. Поки що вони результатів таких дієвих не дають для того, щоб встановити даних осіб. На території області всього 23 таких крадіжки. І крадіжки продовжуються. Однак завдяки спільним зусиллям, в тому числі й поліції, на нашій території припинились», – каже Петро Соловенюк.