Любомль: підлітків вчили воювати

У Любомлі для старшокласників провели курс підготовки молодого бійця.

Про це інформує Кордон.

Учора, 21 та сьогодні, 22 квітня, на стадіоні центру «Колос» у Любомлі проходить теоретичний та практичний курс підготовки молодого бійця. Підлітків вчили боротися з ядерною атакою ворога, вести в напад військо та рятувати пораненого товариша на полі  бою.

Допризовна підготовка є складовою частиною навчань юнаків допризовного і призовного віку до строкової військової служби.

Навчально-польові збори серед призовної молоді  організував відділ освіти Любомльської райдержадміністрації за підтримки Любомльського об’єднаного районного військового комісаріату.

Першими «воювати» приїхали учні шкіл з  Любомля, сіл Полапи, Штунь, Олеськ, Куснища, Зачернеччя та Рівне Любомльського району.

Учасники заходу показали вибухонебезпечні предмети: бомби, міни, гранати, набої та навчили, як правильно поводитися з ними. Також інструктори навчили хлопців повному збору та розбору автомата Калашнікова й пістолета Макарова.

Під час заняття з медико-санітарної підготовки старшокласникам показали, як правильно накладати джгут пораненому.

Одягання загальновійськового захисного комплекту від масового ураження стало чи не найбільшим випробуванням для юних «бійців». Водночас, крім труднощів правильно натягнути на себе протигаз та комбінезон, виникали проблеми з вільним пересуванням у такому спорядженні в просторі.

Чимало усмішок викликали й навчання з переносними радіостанціями та технічною базою. Порівняно із сучасними нанотехнологіями, такий спосіб передачі інформації став відкриттям минулого та майбутнього одночасно.

Під час занять з вогневої підготовки вивчалися правила безпеки поводження із зброєю, призначення, бойові властивості і принцип роботи сучасної стрілецької зброї, ручних осколкових гранат.

Учні мали змогу ознайомитися з тактичною підготовкою ведення вогню на ходу зі стрілецької зброї (у положенні стоячи, лежачи, з коліна), а також метанням ручних гранат по умовному окопу противника.

Юнаки отримали характеристику загальновійськового бою, видів вогню і маневру, способів пересування на полі бою та інше.

Між іншим, згідно чинного законодавства України, особи, які не пройшли допризовну підготовку у навчально-виховних закладах, не атестовані або дістали незадовільну оцінку з цього предмета, після їх закінчення перед призовом на строкову військову службу (під керівництвом органів місцевого самоврядування) проходять допризовну підготовку в оборонно-спортивних оздоровчих

таборах з відривом від виробництва, а у воєнний час – на підприємствах, в установах і організаціях, шляхом проведення навчально-польових зборів.