«Луцькоренда»: бізнес і комунальне майно

464 об’єкти майна громади Луцька нині перебувають в оренді структур та відомств різних видів. Принаймні так вказано в інформації, яка опублікована на сайті міської ради.

ВАР проаналізував цей список за двома параметрами: найменша орендна плата для бізнесу та відсутність чи символічність плати для об’єднань громадян. Про тих, хто отримав приміщення задарма ми вже розповіли.

Тож сьогодні будемо «розбирати» прибуткові організації. Проаналізувавши повний список, ми вирахували найнижчий показник орендної плати за метр квадратний — менше 10 гривень. За цим параметром виокремили 33 суб’єкти підприємництва.

Відразу хочемо зауважити про неточність у списку. Виявилося, що добра третина підприємств і підприємців, які вказані в переліку як орендарі площ, насправді не орендують їх місяць і більше. Був випадок, коли орендар виїхав більше року тому. Однак у списку міської ради чомусь він зазначений.

___________________________________________________________________

 

«ДОБРОСОВІСНІ»

 

Головна мета нашого дослідження виявити підприємства і підприємців, які отримують високі прибутки, але платять мізерну оренду. Що з одного боку може служити сигналом для мерії про необхідність збільшення орендної плати для цих юридичних осіб, а з іншого для додаткової перевірки умов отримання оренди.

Як йшлося вище для відбору ми обрали показник – вартість оренди квадратного метра повинна становити менше 10 гривень. Розуміємо, що на ціну впливає багато інших чинників – стан приміщення, географічне розташування, комунікації тощо. Наша оцінка доволі суб’єктивна та не претендує на звання фахової.

У першій категорії, в якій, на нашу думку, опинилися підприємці та підприємства, що платять більш-менш справедливу ціну, більшість об’єктів – майстерні.

 

ФОП Хахаєв Олег Михайлович орендує 16 метрів квадратних в приміщенні Луцької міської лікарні на проспекті Відродження, 13. Приміщення використовується під ремонт взуття та знаходиться у підвалі. Бачимо дві маленькі кімнатки, без ремонту. Орендна плата складає 122,64 гривні за місяць.

ФОП Кравченюк Олександр Аркадійович. Об’єкт знаходиться на вулиці Гулака-Артемовського, 15а та перебуває на балансі ЖКП №3. Площа становить 5,5 м. кв. з орендною платою 31,53 грн за місяць. На цьому місці функціонує ремонт взуття. Цікаво, що саме приміщення раніше використовувалось для зберігання сміттєзбірників.

ФОП Карпюк Степан Миколайович. Об’єкт розташований в гімназії імені Михайла Кравчука №21 на вулиці Кравчука, 14. Площа – 158,6 м.кв. використовується як їдальня. Орендна плата 1514,65 грн за місяць. Як стало відомо, вже 2 місяці даний об’єкт винаймає інший підприємець. 

«Ескулап» (підвал), що на проспекті Відродження, 2 займає приміщення площею 149,8 метрів квадратних. Сплачують орендну плату обсягом  794,04 за місяць. Приміщення знаходиться на балансі управління охорони здоров’я Луцької міської ради. Під час відвідин об’єкту дізнаємося від працівників про постійно експлуатацію даного приміщення. Вивіска та графік роботи присутні.

ФОП Шаясюк Ольга Миколаївна організувала в приміщенні на проспекті Молоді, 10в хімчистку. Об’єкт площею 128,3 м.кв. Орендна плата складає 896,5 грн за місяць. Підприємець отримала відзнаки за свою роботу від міської та обласної ради. Графік роботи присутній.

ТзОВ «Чарівниця» – фабрика пошиття спецодягу на вулиці Гордіюк, 43а. Орендна плата становить 2019,62 грн за місяць за приміщення площею 217,9 метрів квадратних. Графік роботи присутній. Об’єкт знаходиться на балансі ДКП «Луцьктепло».

ФОП Чубай Лариса Петрівна. Виступає орендарем приміщення на вулиці Станіславського, 52а. Об’єкт площею 62 метри квадратні знаходиться на балансі управління освіти Луцької міської ради. Орендна плата становить 241,15 грн за місяць. Підприємець орендує кабінет в школі для занять з дітками.

ФОП Пігула Ольга Сергіївна орендує приміщення для ремонту взуття. Знаходиться на балансі КЗ «Луцька міська поліклініка №1» площею 10,1 метр квадратних. Орендна плата становить 57,65 грн за місяць. Графік роботи присутній.

ФОП Сергеєв В’ячеслав Михайлович розташувався в комунальному закладі «Луцької міської полікніки для дорослих №1», що проспекті Волі, 66а. Традиційні та нетрадиційні методи лікування кандидат медичних наук практикує в кабінеті площею 12,8 і сплачує 106,42 грн за місяць. Графік приватного прийому лікаря відсутній.

 

«ПІДОЗРІЛІ»

 

У цьому переліку, який ми умовно назвали «підозрілі», найбільше нас подивували присутність аптек. Адже важко сьогодні знайти людину, яка б не бідкалася великим цінами у аптеках. Тож, очевидно, що прибутки ці об’єкти господарювання отримують. Чому ж така мала орендна плата?

 

ВТП «Волиньфармпостач», що на проспекті Президента Грушевського, 1 займає приміщення площею 149,2 метри квадратних. Об’єкт знаходиться на балансі ЖКП-3. Орендна плата становить 1244,8 грн за місяць.

ФОП Подлевська Тетяна Анатоліївна сплачує 182,07 грн в місяць за приміщення площею 18,2 метрів квадратних. Об’єкт знаходиться на вулиці Чорновола, 1 в комунальному закладі «Луцька міська дитяча поліклініка». На дверях табличка з графіком приватного прийому та державної роботи.

ФОП Доманська Олександра Василівна. Практикуючий лікар в комунальному закладі «Луцька міська поліклініка для дорослих №1», винаймає приміщення площею 24,5 метрів квадратних. Об’єкт знаходиться на проспекті Волі, 66а, орендна плата становить 156,65 грн за місяць. Графік роботи на дверях кабінету.

Державна аптека №133. Приміщення площею 209,1 знаходиться на балансі ТзОВ МЖК на вулиці Гордіюк, 39. Орендна плата становить 2087,25.

ТзОВ «Гемо медика Луцьк». На проспекті Волі, 66а в приміщенні КЗ «Луцька міська поліклініка №1». ТзОВ орендує приміщення площею 27 метрів квадратних. Орендна плата становить 217,35 грн за місяць. ТзОВ надає медичні послуги в частині забору аналізів та їх розшифровкою. 

ТзОВ «Гемо медика Луцьк» займає приміщення площею 10,1 метрів квадратних. Розташоване на вулиці Бенделіані, 7, що є на балансі КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №1». Орендна плата становить 91,56 грн за місяць. Графік роботи присутній.

Приватне підприємство «Центр клінічної реабілітології «Рамед» орендує приміщення на вулиці В’ячеслава Чорновола, 1. Площа становить 53,6 м. кв. Орендна плата становить 57,36 грн за місяць. Об’єкт знаходиться на балансі КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка». Графік роботи присутній.

ФОП Семенюк Оксана Миколаївна. Приміщення знаходиться на балансі КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3» на вулиці Стефаника, 3а. Об’єкт площею 12 метрів квадратних. Орендна плата 38,7 грн за місяць. Графік роботи присутній.

ТзОВ «Воля Луцьк» знаходиться в приміщенні Луцької міської клінічної стоматологічної поліклініки на вулиці Степана Бандери, 6. Приміщення площею 35,9 має орендну плату 337,1 грн за місяць.

Навроцька Зоя Михайлівна орендує комунальне майно на вулиці Клима Савури, 12/4 площею 15,1. Орендна плата становить 44,18 грн за місяць. Під час відвідин журналістами будинку, дізнаємось, що це є квартира. Двері ніхто не відкрив ні в 4-ій квартирі, ні в сусідніх. На вулиці на вікні бачимо вивіску про продаж приміщення. Постає питання законності продажу комунального майна.

 

«ЗНИКЛІ»

 

У цій рубриці підприємства та підприємці, які на момент візиту репортера ВАРу (а це була післяобідня пора робочого дня) були або закриті, або взагалі відсутні у вказані в списку міськради списку.

 

Сад Анатолій Адамович. На вулиці Ярощука, 23 знаходимо підвальне приміщення площею 19,3 метри квадратні. Орендна плата 90,49. Об’єкт знаходиться на балансі ЖКП№3. Ні вивісок, ні графіків роботи тут немає.

ФОП Іщук Алла Георгіївна. За даними переліку майна з сайту Луцької міської ради дана фізична особа орендує приміщення в «Луцька міська поліклініка для дорослих №1», що на проспекті Волі, 66а, площею 12,8. Орендна плата становить 107,8 грн за місяць. Довго шукали даний об’єкт, але, на жаль, не знайшли. Звернулись до бухгалтера закладу, вияснили, що дана особа не орендує приміщення з 2015 року. Незважаючи на такий «сюрприз», на сайті мерії вказаний як орендар станом на квітень 2016 року.

ФОП Забеліна Наталія Георгівна. За даними Луцької міської ради приміщення площею 11,7 метрів квадратних знаходиться в «Луцька міська поліклініка для дорослих №1». Орендар сплачує 118,04 за місяць. Але журналісти не знайшли об’єкту і, за словами адміністрації, особа не орендує ніяких приміщень в закладі.

ФОП Совва Анатолій Ігорович. На проспекті Волі, 66а в «Луцька міська поліклініка для дорослих №1» підприємець орендує приміщення площею 37,4. Орендна плата становить 252,3 грн за місяць. На місці журналісти дізнаються, що особа не винаймає дане приміщення протягом довгого часу.

Приватна медична установа «Міжнародний науково-практичний центр східної медицини «Прозріння». Приміщення знаходиться у «Луцька міська поліклініка для дорослих №1», що на проспекті Волі, 66а. Займає площу 37,4 метри, плата за місяць користування становить 252,3 грн. За словами працівників даного закладу, протягом довгого часу «Прозріння» не орендує у них приміщення, але все одно знаходиться в переліку орендованого комунального майна.

ФОП Совва Анатолій Ігорович. У «Луцька міська поліклініка для дорослих №1» працівники впевнені, що особа не орендує в них приміщення вже протягом певного періоду. Приміщення площею 37,5 з орендною платою 175,32 за місяць, згідно переліку орендованого майна, все ж знаходиться в користуванні даного підприємця.

Приватна медична установа «Міжнародний науково-практичний центр східної медицини «Прозріння», що на проспекті Волі, 66а в приміщенні Луцької міської поліклініки для дорослих №1. Приміщення площею 26,8 метрів квадратних. Оренда становить 186,84 грн за місяць. За словами працівників поліклініки, медичний центр не орендує у них приміщення вже протягом певного часу.

ФОП Дмитренко Руслан Миколайович. На проспекті Волі, 66а в приміщенні «Луцька міська поліклініка для дорослих №1» орендна плата за приміщення площею 11 метрів квадратних складає 109,36 грн за місяць. За словами працівників поліклініки, підприємець не орендує у них ніяких об’єктів протягом певного періоду.

ФОП Корзун Руслан Юрійович виступає орендарем приміщення на проспекті Волі, 66а. Об’єкт знаходиться на балансі КЗ «Луцька міська поліклініка для дорослих №1» і має площу 13,7 метрів квадратних. Орендна плата становить 15,4 грн за місяць. За словами працівників, підприємець не орендує приміщення протягом певного часу.

Підприємство «Загальноосвітній заклад «Спеціалізована школа «Славія». В КЗ «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат Луцької міської ради» працівники ніколи не чули за «Славію», хоча в переліку на сайті Луцької міської ради вони виступають орендарями об’єкту площею 50 метрів квадратних. За даними переліку майна, сплачують бюджет 33,75 грн за місяць.

ТзОВ «Телерадіокомпанія «Мікс». Приміщення площею 17,2 метри квадратних на балансі ЖКП №3 на вулиці Словацького, 12. Орендна плата становить 36,82грн за місяць. Журналісти на жаль не знайшли даного приміщення за відсутності вивіски.

Стасюк Євгеній Григорович. На вулиці Парковій, 7/1 розташоване приміщення площею 24,5 метрів квадратних. Орендна плата становить 104,2 грн за місяць. Знаходиться на балансі ЖКП №3. Під час відвідин журналістами, дане приміщення не знайшли за відсутності вивісок та вказівників вулиць.

Волчук Віктор Віталійович орендує приміщення на проспекті Волі 41 площею 30,1. Орендна плата становить 230,28. На жаль, приміщення не знайшли за відсутності вивісок та вказівників.

 

Текст: Ольга ВАЛЯНІК, Анатолій КОТЛЮК

Фото: Павло БЕРЕЗЮК