Луцькі депутати хочуть затверджувати директорів дитсадків

Фракція «УКРОП» у Луцькій міській раді хоче, щоб керівників навчальних закладів затверджувала сесія.

Відповідний проект рішення розглядали 21 квітня під час комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства освіти, науки й мови, – пише Волинський інформаційний портал.

Депутат-укропівець Борис Смаль заявив, що чинне положення про призначення керівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів не відповідає закону. Він пропонує затверджувати директорів шкіл і садочків на сесії Луцької міської ради. Наразі керівників навчальних закладів комунальної власності призначає начальник управління освіти за погодженням із Луцьким міським головою.

Смаля турбує «політична складова». Мовляв, керівна вертикаль формується тільки однією політичною силою, а в міськраді 7 політичних партій, жодна з яких не має більшості. Водночас він заявив, що сам проект рішення не має під собою політичного підґрунтя. Голова комісії Алла Надточій поцікавилася, що має змінитися в освіті з цими змінами.

За словами укропів ця, кожне нове призначення відбуватиметься за законодавством. Натомість профільний заступник Луцького міського голови Андрій Киця простував тезу про незаконність чинного положення.

Так, призначення керівників навчальних закладів відбувається на основі закону України «Про освіту» і Кодексу законів про працю. Згідно з ними, це повноваження виконавчих органів влади та органів місцевого самоврядування, до яких, власне, й належить міський голова.

Окрім того, Киця переконаний: пропоновані зміни тільки ускладнять і зроблять довгим процес призначення керівників навчальних закладів. «У нас школи будуть рік-два без директора», – припустив посадовець. Андрій Киця вбачає у цьому проекті рішення політичний підтекст.

Його думку поділяє і Алла Надточій та начальник управління освіти Олег Гребенюк. «Це нагнітання атмосфери», – заявив він. Загалом дискусія щодо проекту рішення була доволі гарячою. «Чому директорам шкіл забороняють заходити в Директорію, а кличуть на автозавод?», – казав Борис Смаль.

«Будучи директором школи, я разів з десять був у Директорії і тільки раз на автозаводі», – відповів Андрій Киця. А голова комісії попросила Смаля навести конкретні факти заборон, яких депутати, втім, так і не почули. У підсумку комісія не підтримала проект змін до положення. Остаточне ж рішення ухвалюватиме сесія.