Під Луцьком змагалися прикордонники

У Луцьку відбувся чемпіонат Держприкордонслужби зі спортивного орієнтування.

Про це інформує прес-служба Держприкордонслужби.

19 та 20 квітня на базі Луцького прикордонного загону відбувся чемпіонат Державної прикордонної служби зі спортивного орієнтування. У ньому взяли участь понад 120 прикордонників із усієї України.

Упродовж двох днів відбувалися індивідуальні та командні змагання серед загонів та регіональних управлінь у лісах Ківерцівського району. Прикордонники змагалися в орієнтуванні на місцевості за допомогою карт та компасів і найшвидшому знаходженні заданих контрольних пунктів.

У командній естафеті зі спортивного орієнтування перемогу здобула команда Луцького прикордонного загону, друге місце – у Львівського загону, третє – у прикордонників Сумщини.

«Тривалий час працював дільничним інспектором Держприкордонслужби. Тому доводилося добре орієнтуватися і в лісовій місцевості, і в болотистій. До того ж, я – мисливець. А це дає неабиякі навички орієнтування в лісі», – розповів після змагань переможець у третій віковій категорії старший прапорщик Луцького прикордонного загону Володимир Вербінський.

«Військовослужбовці під час виконання службових завдань мусять вміти орієнтуватися на місцевості. Але, щоб впіймати злочинця, для прикладу, контрабандиста, потрібно не тільки орієнтуватися, а й бути фізично підготовленими. Спортивне орієнтування – одне з найперших умінь прикордонників та один з найважливіших елементів їх фізичної підготовки. Тому ми повернулися до чемпіонату зі спортивного орієнтування, який проводився ще у 2008 році, і будемо проводити такі змагання в майбутньому», – пояснив керівник спортивного комітету Державної прикордонної служби України полковник Микола Подоляк.