На Волині торік виявили фінансові оборудки на 70 мільйонів

Фінансові ревізори виявили минулого року на Волині порушення, що призвели до втрат ресурсів обсягом 70 мільйонів гривень.

Про це повідомили під час засідання колегії Волинської ОДА 21 квітня, – пише Волинський інформаційний портал.

Начальник Держфінінспекції у Волинській області Анатолій Омельчук запевнив, що ситуація з фінансовими махінаціями йде на спад порівняно з минулими роками. Утім, перевірки на підприємствах таки засвідчили порушення, що призвели до втрат ресурсів на загальну суму понад 70 мільйонів гривень.

Щоправда, 66% коштів від порушень таки вдалося відшкодувати. Основними порушеннями, виявленими у 2015 році, є подання учасниками до участі у торгах документів, оформлених з порушенням вимог чинного законодавства.

Найбільше з державними коштами «накрутили» державний та комунальний сектор економіки. Ціна таких махінацій – 55 мільйонів гривень, 45 з яких – через оборудки на шахтах області. Лідером серед порушників у сфері лісового господарства області Анатолій Омельчук назвав державне підприємство СЛАП «Любешівагроліс».

Усього ж майже 250 посадових осіб, що працюють на підприємствах-порушниках, притягнули до адміністративної відповідальності. Це здебільшого керівники підприємств та бухгалтери. Розпочато 51 кримінальне провадження.

Окрім того, очільник Волині, попросив держфінінспецію провести аудит діяльності перших шести об’єднаних громад за перший квартал 2016 року та в рамках цього аудиту надати практичні рекомендації головам об’єднаних громад.

«Це не перевірка, це аудиторський висновок, аби не допустити можливих порушень з використання коштів місцевих громад та згодом не створювати прецедентів для перевірки», – наголосив Володимир Гунчик.