Біля Устилуга обіцяють облаштувати нову митно-сервісну зону

Два тижні тому до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика звернулося керівництво волинських прикордонників, аби заручитися підтримкою й врешті впорядкувати ситуацію із функціонуванням митно-сервісної зони коло Устилуга, що у Володимир-Волинському р-ні.

21 квітня Гунчик побував на місці й провів виїзну нараду, – повідомили у прес-службі голови ОДА.

“Ситуація більше ніж критична й триває не перший рік. І нарешті нас почули. Перед самим в’їздом у місто – немала черга, що формується прямо на дорозі. І якби прикордонники не контролювали процес, то машини стояли в самому Устилузі, як це й було раніше. А тоді ні швидка не проїде, ні інший транспорт. Зона – на приватній землі, вона фактично не облаштована, ніхто не відповідає і не прибирає. Вже не раз мали місце летальні випадки, бо особливо небезпечно тут уночі. Тоді ситуація неконтрольована”, – розповів голова Устилузької об’єднаної громади Віктор Поліщук.

Аби митно-сервісна зона не перетворилася на сміттєзвалище, доводиться працювати устилузьким комунальникам. Тоді як жодної копійки надходжень бюджет не отримує. Та й черги у кілька десятків авто – не прикраса.

Відтак облаштування сучасної митно-сервісної зони – більше ніж на часі. Щоправда, планують її «оселити» у іншому місці: на державних землях, які відповідно до чинного законодавства, можна передати місцевій раді. А за порядок та утримання відповідатиме комунальне підприємство, спеціально для цього створене.

“Як на мене, такий варіант найбільш прийнятний. Зрозуміло, що просто відпустити ситуацію не можна. Слід діяти й швидко. Одначе, перш ніж приступати до роботи, потрібно все добре порахувати. Це – кордон, обличчя держави й існування такого шанхаю неприпустиме. Готовий у Києві лобіювати виділення коштів для Служби автомобільних доріг, аби облаштувати митно-сервісну зону. Звісно, доведеться долучитися й місцевим бюджетам”, – підкреслив Володимир Гунчик.

Структурам, які нині працюють коло Устилуга, запропонують працювати у новій зоні. Окрім того, планується значно розширити сферу послуг, аби Устилузька об’єднана громада заробляла.

Відповідно до вказівки голови облдержадміністрації, перші розрахунки будуть готові вже після Пасхальних свят. А весь комплекс заплановано облаштувати до кінця року.