Нововолинськ: переселенку тероризують «фіктивним» кредитом

Переселенка з Маріуполя, яка зараз проживає у Нововолинську, розповіла журналістам про те, що її змушують виплатити кредит в «Ощадбанку», який вона не оформляла.

Про це інформує БУГ.

Світлана Коротенко проживає у Нововолинську разом з сином та матір’ю, переїхала сюди з Донецької області. У жовтні минулого року вона отримала кредитну картку «Ощадбанк». Вже через місяць-два до жінки почали телефонувати і приходити повідомлення на телефон з проханням повернути кредит.

Сума не така й значна – 550 гривень – але все ж Світлана Коротенко в телефонному режимі звернулася до банку, бо впевнена: документів ніяких на кредит не оформляла.

До спілкування з журналістами інтернет-видання «БУГ» залякана жінка думала, що погрози на її адресу звучали саме від працівників «Ощадбанку», яким були відомі точні персональні та контактні дані.

По телефону їй повідомили, що центральний офіс установи “банкірів” знаходиться в Києві. Потім прохання повернути гроші почали переходити в погрози, а в повідомленнях уже йшлося про судове засідання у її справі (по місцю прописки) й про те, що ці кошти жінка повинна негайно виплатити.

Варто звернути увагу на стиль написання повідомлення і слово «бесплатно» в контексті. Відсутні реквізити та способи оплати боргу, зате вказаний номер для зворотнього зв’язку.

«Банкіри» повідомили, що кредит Світлана взяла у 2012 році. У переселенки зберігається запис, коли «працівники банку» погрожують їй «начистити фізіономію».

Однак цю ж інформацію легко отримують з викрадених баз даних… шахраї.

Як відомо, зазвичай телефонні шахраї обирають жертв із інших областей. Ймовірно, «банкіри» знали, що Світлана Коротенко зараз проживає не в Донецькій області, коли попереджали її про суд в Маріуполі. Якщо злодіїв вдасться викрити – поліція відкриє справу за місцем вчинення злочину, а не за місцем перебування постраждалого. Тобто потерпілому доведеться кожного разу їздити, приміром, в Київ, щоб давати свідчення та бути присутнім на кожному розгляді справи.

Світлана Коротенко звертатиметься у Нововолинський відділок поліції. Жінці пощастило, що не встигла перерахувати власні кошти на рахунок шахраїв.

0

IMG_8688-1