Двох луцьких податківців судитимуть за «данину»

Прокуратура Волинської області скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про вимагання й одержання неправомірної вигоди службовими особами Луцької об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що заступник начальника ОДПІ та заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ОДПІ в період з травня по серпень 2015 року одержували від суб’єктів підприємницької діяльності на системній основі неправомірну вигоду за безперешкодне повернення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, – повідомили у прес-службі прокуратури області.

Підприємці сплачували податківцям “данину” обсягом 20-30 відсотків від суми, зазначеної ними в декларації та заяві про повернення суми бюджетного відшкодування, адже без цього повернення коштів затягувалося.

Не гребували податківці брати “подяку” від суб’єктів господарювання і пальним для своїх авто.

Загальна сума отриманої ними неправомірної вигоди сягає понад 200 тис. грн.

Затримали одну зі зловмисниць 21 серпня минулого року “на гарячому” співробітниками прокуратури Волинської області та УСБУ в області – під час одержання нею неправомірної вигоди в сумі 45 000 гривень. Нині службові особи ОДПІ обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Подальшу їхню долю вирішить суд.