Долю поліцейської атестації суд визначить у червні

Окружний адміністративний суд Києва переніс оскарження наказу про атестацію в Національну поліцію на 15 червня.

Про це повідомляє Тиждень.

Представник Нацполіції Олег Волошинович зазначив: «Якщо говорити про довгий термін перенесення справи, то він розбивається об сувору українську реальність. Справу мають розглянути упродовж двох місяців. Але з 50 суддів повноваження розглядати справу мають тільки 13 чи 12 суддів. Суди завалені справами. Говорити про те, що це кричуще порушення прав, я б не став. На жаль, така реальність. Із іншого боку, я здивований такою довгою перервою, оскільки для відповідної публікації (інформації про оскарження наказу про проходження атестації – Ред.) вистачило б 2-3 тижнів».

Адвокат підкреслив, що предметом спору є оскарження нормативно-правового акту – сам наказ.

«Він стосується невизначеного кола осіб. Двох людей суд своєю ухвалою вже залучив в якості третьої сторони. Але, на мою думку, залучати необхідно або всіх або нікого. Тепер МВС не менше як за сім днів до судового засідання має про нього повідомити», – зауважив він.

Також під час судового засідання представник Нацполіції подав чотири клопотання.

Перше стосувалося відводу колегії суддів, оскільки вона свого часу розглядала апеляцію одіозного міліціонера Мамки і відтак, на думку адвоката, суд вже сформував думку щодо предмету оскарження і може бути упередженим.

Друге клопотання стосувалося залишення справи без розгляду, оскільки профспілка органів внутрішніх справ, яка є позивачем, на думку адвоката, не може представляти поліцейських, оскільки переатестовані міліціонери входять до структури Нацполіції, а не ОВС. Представник профспілки, в свою чергу, заявив, що поліцейські до їхньої профспілки входять, водночас не надав переліку імен таких працівників.

Третє клопотання стосувалося закриття справи, оскільки цей спір, за словами представника Нацполіції, стосується цивільних правовідносин, а це питання належить до юрисдикції місцевих судів.

У першому й третьому клопотаннях суд відмовив, друге – залишив поки що без розгляду.

В останньому клопотанні він просив залучити до справи всіх поліцейських, які належать до профспілки ОВС, витребувати у профспілки список людей, які працюють в Нацполіції.

Головуючий суддя Арсірій у відповідь на це заявив: «Примусово змушувати захищати свої права ми нікого не будемо. Особи, які працюють в поліції, можуть долучитися до справи як треті сторони за письмовими заявами».

Наостанок суддя зазначив, що суд не може продовжити засідання, оскільки Національна поліція як відповідач не виконала попередню ухвалу (публікацію оголошення про оскарження наказу). Водночас Нацполіція надала довідку про те, що у Мін’юст заява на оголошення була подана ще 16 березня. Суддя, натомість, зауважив, що оголошення не було опубліковане на головному правовому порталі України “Ліга.Закон”.

Як повідомлялося, 14 грудня до Окружного адмінсуду Києва від екс-міліціонерів надійшов позов, яким оскаржується створення атестаційних комісій Національної поліції в столиці.