«Церковні війни» на Волині: чиновники не будуть втручатися

Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик каже, що чиновники не будуть встрявати в міжконфесійні суперечки.

“Охочих розхитати ситуацію у міжконфесійних відносинах багато. Це і наші супротивники з закордону, які через питання інформаційних воєн вносять відповідні розколи між релігійними громадами, це і охочі розхитати ситуацію з боку самих релігійних громад”, – пояснив губернатор в інтерв’ю прес-службі ОДА.

“Позиція голови обласної адміністрації досить проста – такі питання повинні вирішувати громади. На зборах, приймаючі відповідні рішення про належність до тієї чи іншої парафії, тієї чи іншої церкви більшістю голосів і юридично оформляючи документи. Тоді не буде ніяких проблем”, – додав він.

На думку посадовця, коли хтось хоче зробити силою, змушуючи людей або захоплюючи храми, як з боку однієї церкви, так і з боку іншої церкви – це вже незаконні дії.

“Тому наша позиція – не втручатися у діла церкви, намагатися дати громадам самостійно розібратися, як і до якої церкви вони належать. Але разом із тим, обласна державна адміністрація спільно з правоохоронними органами робить все, для того щоби не допустити міжконфесійних конфліктів і не дати можливість загострити ситуацію, яка у зв’язку з війною – непроста”, – мовив Гунчик.

Нагадаємо, на Волині час від часу спалахують конфлікти між вірянами УПЦ КП і УПЦ МП через церкви. Останній був у селі Грибовиця, що між Іваничами й Нововолинськом, де вирішили перевести Свято-Покровську церкву в УПЦ КП.

Через міжконфесійні чвари пам’ятка культури національного значення лишилася без світла та охорони. За збереження сільської церкви взялися самі ж мешканці, адже в їхнє село постійно приїжджають із металошукачами у пошуках легкої наживи.