Україна скоро подасть документи для повернення Савченко

f1ea727-485-savchenko123

Українська сторона намагатиметься повернути Надію Савченко без дотримання бюрократичних процедур, щоб якомога швидше повернути їі на Батьківщину.

Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко, – повідомила Українська правда.

“Конвенція, яка передбачає передачу громадян України з іншої іноземної держави передбачає бюрократичні процедури і в цій ситуації, в якій знаходиться Надія, звичайно, ті терміни, які визначені конвенцією, вони не є прийнятними. Тому сьогодні обговорений алгоритм, який включає в себе крім юридичних заходів політичні і дипломатичні заходи, що пришвидшити процес її повернення”, – зазначив він.

“Ми подамо відповідні документи впродовж двох наступних днів, зараз ми дали можливість дипломатам попрацювати з тією стороною, щоб отримати гарантії дотримання строків повернення Надії в Україну”, – пояснив міністр.

За його словами, всі необхідні документи, які стосуються юридичної сторони, готові.

Відповідаючи на запитання, чи відпрацьовуються механізми обміну російських ГРУшників на Савченко Петренко відповів: “Наші дипломати відпрацьовують всі можливі механізми, щоб Надія та інші політв’язні повернулися в Україну”.

Крім того, за словами Петренка, президент тримає на контролі повернення в Україну інших затриманих, яких незаконно тримають на території РФ, зокрема Сенцова, Кольченка та Афанасьєва.