Сонце, веселощі та чистота: як прибирали у парку 900-річчя Луцька

У парку 900-річчя Луцька у суботу, 16 квітня, кипіла робота – близько тисячі містян прийшли долучитися до корисної справи та зробити парк красивим та зручним для відпочинку. Скрізь у парку щось відбувається – дорослі та діти згортають листя та пакують його у пакети, обрізають гілля та чистять кущі. Після кількох змахів з-під шару минулорічного опалого листя всюди видно зелену траву.

Ініціативу з прибирання парку запропонували волинські підприємці Євген Дудка та Петро Пилипюк. До доброї справи вирішили долучитися й інші луцькі підприємці, яким небайдужа доля міста. Активну учать у прибиранні парку взяв і депутат Петро Нестерук, якого вибрала до міської ради громада округу, де власне розміщений парк.

«Я почув про ініціативу від Євгена Дудки  та Петра Пилипюка. Ідея мені дуже сподобалася, адже цей парк мені рідний, я тут виріс. На моїх очах парк розцвів, а потім зруйнувався. Тому я зустрівся із ініціаторами прибирання та вислухав їхнє бачення», – розповів Нестерук. Ідея була дійсно корисною для Луцька, тож  підприємці взялися планувати велику толоку – розділили парк на зони та визначилися із напрямком робіт.

Наступним етапом було донести інформацію до якнайширшого кола осіб. Тож інформацію поширювали через соцмережі, під час зустрічей з мешканцями міста.

«Майже всі люди, які тут є це мешканці нашого мікрорайону. У нас є представники від кожної вулиці, є голови ОСББ та їх представники», – додав Нестерук. Він наголосив, що розуміння, що вже завтра можна буде ходити по такому рідному, але до того ж гарно прибраному парку, дає натхнення до роботи. Депутату приємно було зустрітися за роботою багатьох знайомих.

Окрім прибирання у парку запланували встановлення лавок та урн для сміття. На ділянці, якою опікується Нестерук, вже встановили фундамент для 20-ти лавок, взялися навіть монтувати перші з них.

«Парк має стати відпочинковою зоною, а не перевалочним транзитним пунктом», – зазначив депутат, саме прилаштовуючи дошки для лавочки.

Допомогти встановлювати лавку взявся й луцький мер Микола Романюк, який прийшов не у ролі наглядача, а у ролі помічника – разом з Петром Нестеруком вони взялися монтувати першу лавку. «Я хочу подякувати усім лучанам, які  працюють сьогодні у зелених зонах. Лише у парку 900-річчя – близько тисячі людей», – зазначив мер. Головним показником є те, що прибирати прийшли власне мешканці прилеглих районів – люди, які згодом і відпочиватимуть у вже оновленому парку.

У планах міської влади спорудити у парку велодоріжку та стежини для прогулянок. Мер розповів, що Петро Нестерук разом із членом виконавчого комітету Луцькради Сергієм Романчуком зголосилися збудувати міні-футбольне поле та тренажери, щоб  діти могли займатися спортом. Нестерук додав, що запланували ще й дитячий майданчик, відпочинкову зону з мангалом та зону для вигулу собак.

«У нас на окрузі відкриють новий садочок на вулиці Декабристів. Там було футбольне поле  та дитячий майданчик. Проте у садочку нема необхідності для такого поля. Тож ми  порадилися та вирішили перенести поле до парку 900-річчя та поставити його на баланс ДЮСШ№2. Це буде поле зі штучним покриттям, яке зможуть відвідувати усі охочі. Ми хочемо оживити парк та зробити його привабливим для туристів. А взагалі,ми пишаємося, що він у нас є – тут і чудова природа, і річка», – додав депутат.

Прибирати парк прийшли близько п’ятдесяти учасників благодійного фонду «Квітка полісся»,  серед яких і діти, і дорослі. За словами директора фонду Тетяни Добрижанської, про захід їм розповів Петро Нестерук, який є ідейним натхненником фонду. Через благодійну організацію залучили кошти для закупівля матеріалу для лавок.

Представники організації працюють на диво згуртовано.

«Насамперед ми це робимо для себе, адже кожному хочеться жити у чистому місті. Діти тут граються», – каже Добрижанська. Під час прибирання знайшли шприци і пляшки, і це викликало значне занепокоєння дорослих. Учасники організації живуть у різних куточках Луцька, проте кажуть, що ділити місто «на твоє» і «не твоє» не варто. Тетяна прийшла на акцію зі своїми племінниками. Для дітей це гарна можливість відпочити на свіжому повітрі та провести руханку.

«Ми все зробили за підтримки благодійного фонду депутата від нашого району Петра Нестерука. Він нас запросив, купив інструменти, а ми вже виявили ініціативу та доклали зі свого боку зусилля», – додає активістка.

Лучанин Андрій Іваницький розповів, що у парку відпочивали ще його батьки. І хоч чоловік живе в іншому районі, він вважає своїм обов’язком долучитися до прибирання парку.

«Цей клаптик не так багато часу займе. Декілька годин у вихідний варто витратити на таку ініціативу. Якби кожен витратив кілька годин, то Луцьк був би набагато чистішим», – додав чоловік.  Про прибирання йому розповів батько, який теж допомагав приводити парк до ладу – не зважаючи на досить поважний вік, він уміло орудував сокирою.

На акцію завітало багато школярів. Однокласники Олександра Ройко та Богдан Редькович кажуть, що до акції долучилися після пропозиції вчителів. Діти теж хочуть робити місце кращим,  тож допомагають як можуть.

«Нам навіть пепсі привезли», – підморгує Богдан. Його подруга звертає увагу на те, що подібні дійства ще більше здружують клас.

Для восьмикласників це не перша подібна акція: минулого року вони допомагали прибрати з іншого боку Сапалаївки. Щоправда, школярам не вистачає у парку атракціонів, ліхтарів та доріжок. Дивує їх те, що іноді сміття знаходять дуже близько від людських осель

«Це напевне викидали люди, які тут живуть», – додають дівчата. Тож хтось звертає увагу й на те, що не завадили б й інформаційні стенди.

Завуч із виховної роботи 17-ої школи Інна Савчук працює разом з дітьми. В акції взяли участь понад 10 вчителів. Діти радіють, що тут можна поспілкуватися із вчителями на рівних правах.

Чоловіки,  яким дісталася справжня чоловіча робота із деревами, розповідають, що  на прибирання прийшли ледь не усім домом з вулиці Мазепи. Повідомив про масштабну толоку голова ОСББ, який теж прибирає парк.

«Тут наші практично всі з будинку є»,- каже лучанин Сергій Данильчук.

На толоці можна зустріти і зовсім маленьких учасників,  як от у сім’ї Матвіюків. На акцію вони прийшли усією родиною. Тож поки 10-ти і 12-ти річні хлопці допомагають згортати листя, мама опікується сестричкою, якій всього лише рік. Проте вона веселить оточуючих.

«Ми хочемо порядку  у парку, не раз писали на сайт міської ради щоб встановили смітники чи обмежили рух автомобілів. Тому коли дізналися від депутат про прибирання – залучили всю сім’ю, бо тут проводимо майже кожен день. Це наше місто і ми його маємо берегти», – каже Валентина Матвіюк.

«Ми часто ходимо сюди гуляти, то треба трохи і поприбирати. Хоч раз у рік можна», – усміхається її син Дмитро.

«Ми вирішили допомогти самі собі», – додає учасник ГО «Квітка Полісся» Сергій Бучко. Тут ми робимо не для когось,  а для себе  і дітей, – каже чоловік.

Для тих, хто таки вирішив подивитися на підсумок толоки та відпрацював до кінця, підготували маленьку подяку – фуршет зі смачним баношем та солодощами. Особливо йому раділи діти, які куштували смаколики, повсідавшись на траві.

День видався продуктивним: за декілька годин роботи вдалося зібрати багато пакетів зі сміття, листям. Учасники акції заявляють: готові доєднуватися до таких ініціатив, щоб мати змогу гуляти у доглянутих та дійсно європейських парках.