Нагорний пояснив, за яких умов вояки можуть піти з «контракту»

Волинський правозахисник Василь Нагорний розтлумачив умови контракту для вояків, які вони підписували ще в 2014 році.

Про це він написав у себе на сторінці у Facebook.

«Збільшується кількість дзвінків від «контрактників», в яких завершився контракт ще в 2014 році та які два роки в АТО. Строк контракту ‒ до завершення особливого періоду. Такі зміни були внесені в 2014 році в Закон «Про військовий обов’язок….» Все частіше чую з уст таких бійців питання: «Ми що приречені? А якщо особливий період ще буде тривати 10 років?» Хлопці не чекають від мене юридичного чуда, скоріше, хочуть почути слова моральної підтримки, виговоритись. (Військові психологи ‒ де ви?)» ‒ пише Нагорний.

Правозахисник пояснює, що військові можуть звільнитися у разі:

  1. Здоров’я , шпиталь, ВЛК, непридатність.
  2. Сімейні обставини (наприклад, дружина кинула і бійця, і дітей; один син в сім’ї ‒ дружина,батько, мати потребують стороннього постійного догляду; народилась третя дитина і т.п).

«Але, в першу чергу Міноборони повинно «розрулювати» це питання, бо хлопці нервують, навіть питають, скільки років їм дадуть, якщо стануть «дезертирами». От як їх, після двох років АТО судити… Як вирішити проблему? Не знаю, можливо встановити додаткову особливу плату, подвійну відпустку, так само надавати путівки в санаторій як демобілізованим, але Міноборони не повинно ігнорити, коли такі бійці дзвонять на «гарячу лінію»…» ‒ зазначає Нагорний.