Історії з фронту: офіцери, які «під шумок» потрапили у 14-у бригаду

Командир 1-ої роти і його заступник з виховної роботи 14-ої механізованої бригади на псевдо «Адвокат» і «Слідопит» з Чернівецької області розповіли, чому пішли до війська.

Про це повідомили у прес-службі 14-ї ОМБР.

Двоюрідні 29-річні брати Олександр і Сергій з позивними «Адвокат» і «Слідопит» до війни були міліціонерами. Згодом чоловіки звільнилися з органів внутрішніх справ, і 2 березня 2014-го року добровольцями прийшли у військкомат.

«Коли вперше довелося приїхати в розташування 1 окремого мотопіхотного батальйону (колишній батальйон територіальної оборони «Волинь»), який переданий в підпорядкування 14 окремої механізованої бригади, то здивувало, що найчастіше звучало два позивних – Адвокат і Слідопит. Здалося, що ці двоє всюдисущі, бо питання, які з ними вирішувалися по раціях і по мобільному телефону були найрізноманітнішого плану. Вони були всюди й з усіма! На моє німе питання: «Хто це?», отримала дивну відповідь: «А, так це ж 1 рота, брати», – згадує прес-секретар 14-ої бригади Надія Замрига.

«Ми з братом хотіли служити у 51 окремій механізованій бригаді. Але не судилося, нас залишили служити у військкоматі. Ми писали рапорти на перевід в інші частини, які перебувають в зоні АТО. Нас переводили, правда в інші військкомати. А коли формувалася 14 окрема механізована бригади, ми поїхали туди у відрядження. Вже на місці дізналися, що в 1 окремий мотопіхотний батальйон потрібні офіцери, і, як кажуть, під шумок, перевелися служити в цей батальйон. І ось з 9 березня 2015 року 1 окремий мотопіхотний батальйон перебуває в зоні проведення АТО», – розповідає Олександр.

Офіцер 14-ої бригади Олександр на псевдо «Слідопит»

Офіцер 14-ої бригади Олександр на псевдо «Слідопит»

За словами військового, пішли з братом у військо через виховання. Мовляв, батьки з дитинства казали, що кожен чоловік повинен захищати свою землю.

«Для нас присяга не порожній звук: вірний українському народові військовий має бути тут і відстоювати свою країну! Для цього ми й підписали контракти», – додає він.

У листопаді 2015-го року Олександр одружився, а його брат Сергій – у січні цього року на волонтерці, яку зустрів на фронті.

Офіцер 14-ої бригади Сергій на псевдо «Адвокат»

Офіцер 14-ої бригади Сергій на псевдо «Адвокат»

«До нас приїжджали волонтери. І серед них була моя майбутня дружина. Ми півроку зустрічалися, якщо це можна так назвати тут, на передовій, а в січні цього року одружилися з Тетяною», – каже Сергій.