У Луцьку обговорили перспективи розвитку масового спорту

У Луцьку нардепи та заступник міського голови Юрій Моклиця, який “опікується” спортивним напрямком, обговорили перспективи розвитку масового спорту у місті.

Про значення спорту у становленні молоді, його популяризацію та залучення до занять фізичною культурою громадян під час прес-конференції говорили народні депутати України Ігор Лапін та Микола Величкович та заступник мера Юрій Моклиця, – повідомляє сайт міської ради.

Юрій Моклиця повідомив, що розроблена дорожня карта розвитку спорту, яку нещодавно затвердили рішенням виконавчого комітету. За його словами, у документі прописано конкретні кроки щодо змін у галузі фізичного виховання та спорту Луцька.

“Моє бачення полягає у тому що необхідно розділяти масовий спорт та професійний. Масовим спортом повинні займатися органи місцевого самоврядування, адже це – здоров’я і зайнятість дітей, молоді. Фінансуванням професійного спорту — обов’язок держави, адже спортсмени, виступаючи на міжнародних змаганнях створюють імідж країні. Ми зацікавлені у залучені якомога більшої кількості людей до занять фізичною культурою та спортом. Нині діти проводять вільний час за комп’ютерами, а не на спортивних майданчиках. Це дається взнаки на їхньому здоров’ї. Саме тому ми готові підтримувати ініціативи громадськості щодо проведення різноманітних змагань, сприяти роботі спортивних секцій”, – наголосив він.

Підтримав Юрія Моклицю народний депутат Микола Величкович, який зауважив, що масовий спорт є основою професійного. На його переконання, саме у дворах зростають майбутні олімпійські чемпіони. Завдання народних депутатів, виконавчої влади створювати комфортні умови для занять спортом та фізичною культурою. Микола Величкович відзначив, що нині молодь дуже хвороблива, і багато юнаків, за результатами медкомісії, непридатні до військової служби.

Народний депутат також відзначив, що в окремих регіонах України питанням спорту майже не приділяють увагу, а спортивні заходи не відбуваються.

У свою чергу народний депутат Ігор Лапін зауважив, що спортсмени створюють імідж державі. Однак, за часів незалежності мало уваги приділялось як масовому, так і професійному спорту.

“Я пам’ятаю часи, як проводились змагання серед дворових команд з футболу, хокею, волейболу. Тоді це було популярно, діти мали де провести вільний час. Під час таких заходів люди спілкувались, обмінювались думками, товаришували. Тепер діти проводять час у віртуальному просторі, вони мало спілкуються зі своїми однолітками. Нам необхідно відновлювати масовий спорт. Кроки у цьому напрямку уже робляться, зокрема, у Луцьку, де цим питанням займається Юрій Моклиця”, – додав він.

Звернув увагу Ігор Лапін і на фінансування спорту та використання спортивних об’єктів. На його думку, існуючий підхід до цього необхідно кардинально змінювати, адже він неефективний.

Під час прес-конференції обговорили питання прийняття законодавчих актів щодо заохочення меценатства у спорті, покращення військово-патріотичного виховання у навчальних закладах тощо.