Лучан просять купувати беруші і звикати до гулу літаків

На Луцькому військовому аеродромі відбулись перші за 19 років нічні польоти.

На летовищі тривають навчання льотної зміни типу «вечір з переходом в ніч», ‒ повідомляють у групі Організація Волинських Авіалюбителів «ОВАЛ✈» Вконтакті.

Адміністратори спільноти кажуть, що лучани скаржаться на шум, який заважає заснути та лякає дітей. «Нічні польоти, ясна річ, викликають певний дискомфорт, особливо в жителів прилеглих до аеродрому сіл і районів міста. В зв’язку з цим Адмінколектив Організації Волинських Авіалюбителів «ОВАЛ» прийняв рішення внести деякі роз’яснення для населення Луцька зокрема і Волині в цілому», ‒ йдеться в тексті.

Через капітальний ремонт злітно-посадкової смуги на базовому аеродромі в м. Старокостянтинів у Хмельницькій області на Луцький військовий аеродром тимчасово передислокувалась 7-а бригада тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України.

«Капітальний ремонт злітно-посадкової смуги ‒ справа не одного дня і навіть не одного місяця. Тому вищезазначена бригада пробуде в «гостях» у Луцьку від двох до трьох місяців. Весь цей час льотні екіпажі бригади виконуватимуть навчально-бойові завдання згідно курсу бойової підготовки льотного і штурманського складу Повітряних Сил Збройних Сил України. Це будуть планові навчальні польоти як на вдосконалення навичок пілотування і літаковедення за визначеними маршрутами по області, так і на вдосконалення навичок бойового застосування фронтової бомбардувальної авіації на авіаційний полігон Повурськ в Ковельському районі. Більша частина польотів проводитиметься на гранично малих висотах», ‒ пояснюють вони.

Планові навчальні польоти в темний час доби ‒ невід’ємна складова курсу бойової підготовки льотного і штурманського складу Повітряних Сил Збройних Сил України. Адже керування в повітрі потужною швидкісною бойовою машиною вночі при відсутності візуального контакту з землею і лінією горизонту, покладаючись лише на радіоелектронне обладнання та інші прилади, є одним з найскладніших елементів у бойовій підготовці військових льотчиків, ‒ йдеться в тексті.

«Сучасна неоголошенна війна, яка триває зараз на сході нашої країни, ведеться не лише в світлий час доби, тому наші крилаті соколи-захисники мають бути готовими виконати поставленні перед ними бойові завдання в будь-який час доби», ‒ наголошують в повідомленні.

«Тому ми попереджаємо лучан і волинян, що подібні льотні зміни типу «день» і «вечір з переходом в ніч» відбуватимуться на Луцькому військовому аеродромі майже щодня протягом наступних 2-3 місяців. Окрім того попереджаємо, що в зв’язку зі збільшенням тривалості світлового дня час початку нічних польотів відкладатиметься ближче до опівночі з можливим початком нічних льотних змін після 22-ї години після повного заходу сонця і закінченням в районі 2-ї, а то і 3-ї години ночі», ‒ роз’яснюють спеціалісти.

«Жителям прилеглих до Луцького військового аеродрому сіл і районів міста ми радимо на ніч щільно зачиняти вікна (металопластикові вікна в разі повного зачинення забезпечують досить добру звукоізоляцію), а також придбати в аптеках беруші і, лягаючи спати, затуляти ними вуха», ‒ радять вони.

«Просимо лучан зокрема і волинян в цілому з розумінням поставитись до нічних польотів над Волинню. Адже на сході країни триває неоголошена війна і, якщо Ви не буде чути над головою гуркіту двигунів літаків наших українських соколів, то (не доведи Господь, звісно!) почуєте над головою гуркіт двигунів літаків російських асів. Не хочете такої «радості»? Тоді, будь ласка, потерпіть цих кілька місяців і проявіть до наших крилатих соколів-захисників справжню волинську гостинність. Адже вони тренуються заради того, щоб у разі необхідності захистити мирне Волинське небо від ворожої навали», ‒ закликають адміністратори об’єднання.

Автор фото і відео: Сергій Лагода

N-QYZELsLis -VxsK8bvCeY wIOcYLEqycU yXh6FQmv_e0