Волинян «заманюють» на контрактну службу зарплатами

Опублікували зарплати контрактників.

Про це інформують у прес-службі Волинської облдержадміністрації.

Волинян закликають вступати у лави Збройних Сил України на контрактну службу. Так, солдату на посаді стрільця, який нестиме службу поза зоною АТО, обіцяють платити не менше 7 000 гривень в місяць. Сума може збільшуватися залежно від посади, звання, терміну проходження служби або кваліфікації. Окрім того, додаткові щомісячні премії виплачують військовослужбовцям окремих видів (родів) військ: Високомобільних десантних військ, Сил спецоперацій, корабельному складу ВМС, артилерії, танкістам тощо.

Також виплачують винагороду усім бійцям, які виконують свої обов’язки у зоні АТО, незалежно від звання та посади. Військові першої лінії оборони щомісяця отримують додатково 4200 гривень, у інших районах АТО — 1200 гривень.

1

2

3

ВИПЛАТИ ПРИ ПІДПИСАННІ КОНТРАКТУ

Мобілізованим, у разі підписання контракту, виплачується одноразова винагорода:

 • рядовому складу — вісім мінімальних заробітних плат (11 024 гривень станом на квітень 2016);
 • сержантському та старшинському складу — дев’ять мінімальних заробітних плат (12 402 гривень станом на квітень 2016);
 • офіцерському складу — десять мінімальних заробітних плат (13 780 гривень станом на квітень 2016).

ПІДЙОМНА ДОПОМОГА

Офіцерському складу, зокрема й офіцерам запасу, прапорщикам (мічманам) та військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, які служать за контрактом, виплачується підйомна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення у разі переїзду до нового місця служби з одного населеного пункту в інший зі зміною місця проживання (наказ МОУ від 22.10.2001 №370).

НА ЯКИЙ ТЕРМІН МОЖНА ПІДПИСАТИ КОНТРАКТ?

 • на 6 місяців — для осіб, звільнених з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, а також для військовослужбовців строкової військової служби та відмобілізованих, які відслужили не менше 11 місяців;
 • на 3 роки — для рядового складу;
 • від 3 до 5 років — для сержантського та старшинського складу;
 • від 2 до 5 років — для офіцерського складу;
 • на особливий період.

ШЕСТИМІСЯЧНИЙ КОНТРАКТ

Військовослужбовці, яких мобілізували або ті, які на строковій службі відслужили не менше 11 місяців, а також особи, звільнені з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, можуть підписати контракт терміном на 6 місяців. Після завершення шестимісячного контракту він може бути продовжений, за бажанням військовослужбовця, на 6 місяців або інші види контракту.

У разі, якщо такий військовослужбовець не захоче продовжувати контракт, він буде гарантовано звільнений без жодних додаткових вимог.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію, дія шестимісячних контрактів припиняється достроково.

ІНШІ ТЕРМІНИ КОНТРАКТІВ

Решта кандидатів можуть підписати контракти на такий термін:

 • на особливий період — до завершення цього періоду (видання Указу Президента України про оголошення рішення про повну демобілізацію);
 • для осіб рядового складу — 3 роки;
 • для осіб сержантського і старшинського складу — від 3 до 5 років.

ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ «ВІЙСЬКОВИХ КАФЕДР»

Для кандидатів, яким присвоєне первинне офіцерське звання за результатами підготовки на «військовій кафедрі» (після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу): від 2 до 5 років.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІДПИСАННЯ КОНТРАКТУ?

Щоб вступити на контрактну службу, слід звернутися у військкомат за місцем проживання (реєстрації), перебування на військовому обліку. Там кандидату нададуть перелік вакантних посад.

Військовослужбовці, які проходять службу за мобілізацією або строкову службу, повинні подати рапорт за підпорядкованістю.

ВИМОГИ ТА ВІДБІР

На службу за контрактом приймають охочих, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби віком від 18 років до 60 років. До слова, граничний вік прийняття в особливий період збільшується до 60 років для чоловіків, для жінок — до 50 років. Окрім того, відбирають лише людей без судимості та з базовою середньою освітою.

Усіх кандидатів на військову службу за контрактом направляють на військово-лікарську комісію для визначення придатності до військової служби за станом здоров’я. Лише військово-лікарська комісія може дати остаточний висновок щодо придатності кандидата за медичними показниками.

Військовозобов’язані, які раніше отримали негативний висновок військово-лікарської комісії, через 5 років можуть повторно пройти медогляд для перегляду висновку.

Кандидатам пропонуються у першу чергу посади для бойових військових частин (підрозділів) Сухопутних військ ЗС України, Високомобільних десантних військ ЗС України, Сил спеціальних операцій, Військово-Морських Сил ЗС України.

Для отримання інформації про наявність вакантних посад необхідно звернутись до військового комісаріату або безпосередньо у військову частину. При цьому враховуються побажання кандидата щодо отримання спеціальності (наприклад, спорідненої з військовою).

МОЖЛИВІСТЬ ПРОХОДИТИ СЛУЖБУ В КОНКРЕТНІЙ ЧАСТИНІ

Кандидатів, які пройшли відбір та відповідають вимогам проходження військової служби, з приписом військового комісара, в якому зазначається ВОС, з особовою справою направляють у відповідний навчальний центр.

Разом із тим, кандидат може звернутися у конкретну військову частину та отримати письмову згоду командира частини для проходження служби за контрактом саме в цій частині.

Кваліфікаційні комісії в навчальних центрах під час розподілу до військових частин враховують побажання вбійців щодо їхнього подальшого проходження служби. В тому числі враховують наявність письмової згоди від командування військової частини.

КОНТАКТИ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН ЩОДО ПРОХОДЖЕННЯ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ:

93 окрема механізована бригада:

+38 098 517 44 37 – майор Олексій Юрійович Борович

4

Військова частина А3955

понтонно-мостовий полк, місто Білгород-Дністровський, Одеська область – +38 063 185 20 11

5

ОСОБЛИВОСТІ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ ДЛЯ ЖІНОК

Вік: від 18 до 50 років (граничний вік призову для жінок збільшується до 50 років на час особливого періоду).

Посади та спеціальності: Жінки-військовослужбовці призначаються на такі основні посади: зв’язку — «телефоніст», «телеграфіст» та інші; тилу — «кухар», «кравець» та інші; медичні — «фельдшер», «медична сестра» та інші; штабу — «діловод», відповідальний виконавець, «бухгалтер» тощо.

6

Охочі служити у Силах спеціальних операцій ЗСУ можуть отримати детальну інформацію, звернувшись за за телефоном: +38 094 440 31 38 або на електронну пошту: joinsof@mil.gov.ua.

Окрім того, при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів організовані 3-х місячні курси військової підготовки для осіб рядового, сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту на рівні не нижче «бакалавра», з подальшим присвоєнням їм первинного військового звання офіцерського складу «молодший лейтенант».

На курси військової підготовки приймаються:

 • сержантський і старшинський склад, які проходять військову службу за контрактом;
 • рядовий, сержантський і старшинський склад, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Наступний набір на курси військової підготовки планується розпочати на початку травня 2016 року. Списки кандидатів на навчання складають кадрові органи військових частин (установ) та подають за підпорядкованістю до Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України.