У Луцьку відбулася зустріч-примирення поляків та українців

У Луцьку відбулася польсько-українська зустріч примирення.

Про це інформує Громадське. Волинь.

У Луцьку презентували результати роботи проекту «Поєднання через важку пам’ять», покликаного показати позитивні моменти польсько-українських історичних відносин. З цієї нагоди у четвер, 14 квітня, у галереї мистецтв відбулась виставка світлин українських і польських старожилів.

Одним з першочергових завдань проекту є поширення інформації про новітню історію з її добрими прикладами  допомоги одне одному незважаючи на війну, вигнання, переслідування і руйнування. До 2015 року молоді поляки та українці зібрали 236 усних історій по обидві сторони кордону.

Дана ініціатива також має на меті знищення національних стереотипів, розвиток діалогу між польським та українським суспільством. Ініціатива також присвячена збереженню нематеріальної спадщини, тобто досі невідомих фактів порятунку та допомоги українців і поляків в період етнічних чисток на Волині та Східній Галичині в 1943–1945 роках, операції «Вісла» в 1947 році, а також акцій помсти. До проекту залучені польсько-українські волонтери у співпраці з експертами численних організацій.

В рамках попередніх етапів проекту відбулися 4 експедиції, на основі яких було підготовлено видання, фотовиставки, два документальних фільми.

«Ми намагаємось поєднати польську і українську історичну пам’ять, вірніше – поєднати польську і українську історичну пам’ять з часів Другої світової війни. Сьогодні і в історіографії, і в публічному просторі дуже багато говориться про вбивства і різанину в Україні, на Волині. Ми це пам’ятаємо, але намагаємося перегорнути цю сторінку, і показати факти співпраці українців і поляків» – каже про завдання проекту волонтер, історик Сергій Гладищук.