У Луцьку відбудеться чемпіонат із дворового футболу

У Луцьку цьогоріч започатковують проведення масових спортивних заходів – чемпіонату міста з дворового футболу та півмарафон. Організатори сподіваються, що заходи знайдуть підтримку серед населення та стануть щорічними.

Про це повідомили 15 квітня під час прес-конференції заступника міського голови Юрія Моклиці.

Моклиця повідомив, що метою заходів є залучення якомога більшої кількості людей до занять спортом. «Ми хочемо добитися якнайбільшої масовості, обмеживши кількість професійних спортсменів», ‒ додала керівник комунального закладу «Спорт для всіх» Наталія Назарук. Тож організатори «понижують рівень гри», але намагатимуться долучити до заняття якнайширших мас.

Назарук розповіла, що з 26 квітня розпочнеться прийом заявок учасників до чемпіонату. Відбір триватиме до 13 травня. Луцьк поділили на 6 зон по мікрорайонах, де розташовані приміщення КЗ «Спорт для всіх», кули можна буде приносити заявки. Спортсменів відбиратимуть у 2 категоріях ‒15-19 років та від 20 років. З дворів відбиратимуть 5-15 людей. Відбір триватиме 17 травня ‒ 30 червня.

Професійних спортсменів та тих, які заявлені на вищі футбольні ліги цього сезону, відсіють. «Це аматорський футбол, тож участь мають взяти аматори», ‒ наголосила Назарук.

Фінал змагання відбудеться 20 серпня на День міста Луцька. Організатори розраховують на понад 50 команд.

За словами начальника спортивного комітету, при повідомленні про ініціативу з’явилося багато охочих. Змагання відбуватимуться у вечірній час на майданчиках загальноосвітніх закладів. Планують відзначити усіх учасників, щоб заохотити людей до участі у змаганнях.

Кошти на захід виділять з бюджету міської ради, розраховують й на допомогу спонсорів.

Окрім того, у вересні запланували проведення півмарафону. Ініціатором заходу став Олександр Оришко. Він розповів, що поки у Луцьку були лише одноразові спроби проведення подібних заходів, півмарафон планують зробити щорічним. «Сподіваюся, що згодом він переросте у марафон… Ми хочемо витягти більше людей займатися спортом та рухатись», ‒ сказав Оришко. За його словами, варто просто показати лучанам користь від занять спортом.

Проведення півмарафону запланували на 11 вересня, адже 10 вересня – День фізичної культури. До заходу хочуть долучити різні вікові категорії, для яких запланували різні відстані. Власне півмарафон розрахований для учасників віком від 18 років.

5 км – для учасників від 14 років, 1000 метрів ‒ для учасників 9-13 років, 500 метрів – для 7-8річних учасників та 100 метрів ‒ для учасників до 6 років.

Також Оришко додав, що маршрут пролягатиме через проспект Волі ‒ вулиці Задворецьку ‒ Клима Савура ‒ Огієнка ‒ Шопена ‒ проспект Волі. Маршрут вибирали з хорошою дорогою та щоб не заважати руху. Проте він попросив лучан з розумінням поставитися до того, що можуть виникнути незначні труднощі у русі.

Реєстрацію на захід планують відкрити у травні. Учасникам треба буде внести реєстраційний внесок від 150 гривень з особи (окрім дітей). Організатори запросили усіх охочих долучитися до заходів.